SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Atletico Madrid, Barcelona taraftarına bilet satışı yapmama kararı aldı

Atletico Madrid, Barcelona taraftarına bilet satışı yapmama kararı aldı

İspanya La Liga takımlarından Atletico Madrid, Barcelona'lı taraftarlara bilet satmama kararı aldı.

İspanya La Liga ekibi Atletico Madrid, 14 Ekim’de oynanacak Barcelona mücadelesi için deplasman tribünü biletlerinin satışını iptal etti.

Sky Sports’un haberine göre Madrid ekibi gerekçe olarak kulübün yeni stadı olan Wanda Metropolitano’ya “ulaşımsal problem”ler gösterildi. 02 Ekim 2017 Barcelona`dan `grev` kararına destek! Ligden çekilecekler mi? İspanya'daki olaylı bağımsızlık referandumu sonrası Katalan ekibi Barcelona, şehirdeki grev kararına destek vereceklerini açıkladı. İlgili Haberi Oku

Katalonya’da 1 Ekim’de Katalonya Bağımsızlık Referandumu gerçekleştirilmiş ve o gün oynanan Barcelona-Las Palmas maçı gündem olmuştu.

Barcelona, Katalan halkının kararına saygı duyacaklarını belirtmişti. Katalan ekinden bugün yapılan açıklamada Katalonya’daki krize çözüm bulunması amacıyla kurulan arabuluculuk komisyonuna katılındığı duyurulmuştu. 04 Ekim 2017 Barcelona`nın Katalan yıldızı Gerard Pıque referandumu yorumladı İspanya'yı karıştıran Katalonya bağımsızlık referandumuna desteği ile dikkat çeken Barcelona'nın ünyaca ünlü Katalan yıldızı Gerard Pique, hakkında çıkan eleştirilere yanıt verdi. Gerard Pique, referandumu 18 yaşındaki bir çocuğun baba evinden ayrılmasına benzetti. İlgili Haberi Oku

PIQUE TEPKİ GÖRMÜŞTÜ!

İspanya Milli Takımı’nda bulunan Barcelonalı futbolcu Gerard Pique, Katalonya referandumuyla ilgili açıklamaları nedeniyle birçok tepki görmüş, milli takım kampının ilk gününde hakaret içerikli tepkilere maruz kalmıştı.

15 yıldır milli takımda olduğunu ve bırakmayacağını vurgulayan tecrübeli savunmacı, “Hakarete maruz kalmak ve ıslıklanmak hoş değil. Tüm bunlar, benim için zor şeyler. Ama milli takımı bırakmak beni ıslıklayanları haklı çıkarır. Bir bağımsızlık yanlısı, İspanya Milli Takımı’nda oynayabilir. Bağımsızlık yanlısı olmak İspanya’ya karşı olmak demek değil.” ifadelerini kullanmıştı.