SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan’dan Emre Belözoğlu’na övgü

Türkiye'nin İzlanda ile oynayacağı karşılaşma öncesi basın toplantısına katılan Arda Turan, kritik mücadele ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Arda Turan, Emre Belözoğlu hakkında övgü dolu sözler söyledi.

Güncellenme: 22:03, 05/10/2017
Arda Turan’dan Emre Belözoğlu’na övgü

Rusya’nın ev sahipliğini yapacağı 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda İzlanda ile kritik bir maça çıkacak olan Türkiye A Milli Takımı’nın tecrübeli ismi Arda Turan, basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Tarihi bir maça çıkacaklarını belirten Arda Turan, Emre Belözoğlu ile ilgili düşüncelerini de aktardı.

İLGİLİ HABER Mircea Lucescu`dan Sabri Sarıoğlu yorumu Mircea Lucescu`dan Sabri Sarıoğlu yorumu

Arda Turan, bir basın mensubunun “Emre ile yaptığın paylaşımları sık sık görüyoruz. Emre’nin gelişiyle birlikte milli takımda neler değişti? Anlatabilir misin?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Emre ağabey çok büyük bir oyuncu ve kariyerinde bu ülkeye çok büyük şeyler kazandırmış. Bazen ister istemez tepkiler çekse de bunların bir çoğunun kazanma hırsından olduğunu düşünüyorum. Özel bir yetenek ve bir insan. O herkes için iyi bir örnek. Onun burada olmasından çok büyük bir keyif alıyoruz. Bizim için iyi bir lider. Çocukluğumdan beri bir çok şeyden bana yardımcı olmuştu. Hayatımızın bir bölümü beraber geçti. Ve onunla uğraşmak benim biraz gerginliğimi stresimi alıyor. O yüzden ailesiyle çocuklarıyla iyi bir hayret diliyorum, onu çok seviyorum. Sadece, sevgiden dolayı.”

“Takımın genel havası nasıl? Sen nasıl görüyorsun şansımızı? Buradan şampiyonanın kapısı aralanabilir mi?” şeklinde yöneltilen soruya da Arda Turan şu yanıtı verdi:

“Bir defa öncelikte hocaya teşekkür etmek istiyorum. Çünkü böyle bir durumda bu görevi kabul etmek cesaret isterdi. O yüzden onun cesareti bizi de cesaretlendiriyor. Hocanın mantalitesini anlayabilmek için daha uzun zamana ihtiyacımız var ama hocamız kısa çözümlerle bizi bu yoldan çıkartmaya çalışıyor. Ve açıkçası önemli bir yol kat ettik diye düşünüyorum. Ukrayna maçından sonra Hırvatistan’ı yenmek çok büyük bir olaydı. Ama şimdi bu işi bitirebilmek için bir şans var önümüzde. Önce İzlanda’yı kendi sahamızda yenip Finlandiya’ya bir finale gidebiliriz. En azından buraya getirdiğimiz için mutluyuz. En azından bir heyecanımız var. Sonuna kadar getirdik. Ben açıkçası başarabileceğimize inanıyorum. Deneyeceğiz her şeyi. Heyecanlıyız ve bekliyoruz, yarın için.”

Yayınlanma Tarihi:19:31,