SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sergei Karasev: ‘Türkiye’deki maçta kariyerimde ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım’

Sergei Karasev: ‘Türkiye’deki maçta kariyerimde ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım’

Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Beşiktaş-RB Leipzig maçını yöneten Rus hakem Sergei Karasev, siyah beyazlı taraftarların oluşturduğu atmosfer hakkında konuştu.

Beşiktaş’ın RB Leipzig’i 2-0 mağlup ettiği karşılaşmanın hakemi Sergei Karasev, Rusya’da katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Daha önce de birçok önemli turnuvada ve statta maç yönettiklerini söyleyen Karasev, “Ama Beşiktaş’ın stadındaki taraftarlar ve atmosfer gerçekten farklıydı. Yardımcılarımla iletişim kuramıyordum çünkü statta çok fazla ses vardı. Sanırım Türkiye’deki maçta kariyerimde ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım” dedi.

Akşam Gazetesi’nde yer alan habere göre; Werner’in ilk yarıda oyundan çıkmasıyla ilgili de konuşan Rus hakem, “Çıkmadan önce bizimle iletişim kurmadı. Çıkmasına şaşırdık çünkü herhangi bir sakatlığı yoktu. Birkaç gün sonra okuduk ki bu değişikliğin sakatlıkla bir ilgisi yokmuş” ifadelerini kullandı.

Maçın ikinci yarısında stattaki ışıkların bir kısmının gitmesinin herhangi bir risk oluşturmadığını söyleyen Karasev böyle bir durumla ilk defa karşılaştığını ifade etti.

04 Ekim 2017 Bruma`dan özel açıklamalar: `Galatasaray`da muhteşem zamanlar geçirdim` İlgili Haberi Oku