SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüpler Birliği’nden yabancı sınırlaması ve video hakem açıklaması

Kulüpler Birliği Vakfı'nın aylık olağan düzenlediği toplantı Maslak'ta bulunan merkez ofiste yapıldı.

Güncellenme: 15:59, 04/10/2017
Kulüpler Birliği’nden yabancı sınırlaması ve video hakem açıklaması

Kulüpler Birliği Vakfı’nın aylık olağan düzenlediği toplantı Maslak’ta bulunan merkez ofiste yapıldı.

Dursun Özbek başkanlığında yapılan toplantıya mazeretli olarak katılım sağlayamayan Beşiktaş ve Osmanlıspor kulüpleri dışında süper ligde mücadele eden diğer kulüplerin başkan ve yöneticilerici katıldı.

Toplantının ardından Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek açıklama yaptı.

Özbek’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Video hakem uygulamasının ne zaman olacağı konusunda TFF ile görüşeceğiz. Video hakem uygulamasının ne zaman olacağı konusunda federasyonla görüşme yapacağız. Bugün itibariyle kulüpler olarak gündemimizde yabancı sınırlaması konusu yok. Kulüplerin sorununu sadece hakemler olarak görmemek lazım. Cezalar, disiplinler. Bazı kurullardan da şikayetler oluyor”

İLGİLİ HABER Yıldırım Demirören: `Milli Takım`ın İzlanda ve Finlandiya maçlarını kayıpsız geçeceğine inanıyoruz` Yıldırım Demirören: `Milli Takım`ın İzlanda ve Finlandiya maçlarını kayıpsız geçeceğine inanıyoruz`

“Kurulların verdiği cezalar yanlış”

Saha kapatma olaylarının konuşulduğunu sözlerine ekleyen Özbek, “Cezanın kişiselleştirilmesi gündeme geldi. Tribün veya saha kapama cezaları veriliyor ama passolig uygulamasında cezaların kişiselleştirilmesi ön plandaydı” diye konuştu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun kurullarından şikayet ettiklerini belirten Özbek, “Kurulların verdiği cezaların kulüpler nezdinde tatminsizlik yaşattığını görüştük. Federasyon ile görüşmeye karar verdik. Bunların düzeltilmesi gerekiyor. Ayrıca video hakem uygulamasının ne zaman nasıl olacağı konusunda da TFF ile görüşeceğiz” açıklamasını yaptı. Dursun Özbek, gündemlerinde yabancı sınırlamasıyla ilgili bir madde olmadığını sözlerini ekledi.

“Bizim yaptırım gücümüz yok”

TFF'nin kurullarının kestiği cezalara karşı nasıl bir yaptırım yapılacağı sorusuna Dursun Özbek, “Kulüpler Birliği olarak bizim bir yaptırım gücümüz yok. Gündemimize geldi ancak bu konu ile ilgili federasyonla kısa bir süre içerisinde görüşmek istiyoruz. Giderek boyutları büyüyor. Başka şeyleri tetiklemesinden korkuyoruz. En kısa sürede TFF ile görüşeceğiz” diye cevap verdi.

“Kontrolden çıkmamalı”

Sezon başından bu yana bütün takımların her maçın ardından disiplin kuruluna sevk edilmesiyle ilgili konuşan Özbek, “Şikayet ettiğimiz konular sadece hakemler değil. Tahkim ve disiplin kurulları da buna dahil. Bunların kendi akışına bırakılmaması lazım. İlgililerle bu konuda bir araya gelerek çözüm bulmak zorundayız. Biz kitlelere hitap ediyoruz. Bunun tırmanmasına izin verilmemesi lazım. Daha sezon başındayız. Bunların kontrolden çıkmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu manada federasyon ile görüşeceğiz” diye konuştu. Osmanlıspor ve Beşiktaş'ın toplantıda yer almaması da sorulan Özbek, “Kulüplerimizin mazeretleri var. Ben başkanlar düzeyinde kendileriyle görüştüm. Seyahat nedeniyle katılamadılar ama alacağımız kararların arkasındalar” dedi. Özbek, hakemlerle ilgili olarak sorulan bir soruya ise “Çalıştığımız konuları ifade ettim. O konunun dışında böyle bir şey yok” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:13:58,