SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın Katalan yıldızı Gerard Pıque referandumu yorumladı

İspanya'yı karıştıran Katalonya bağımsızlık referandumuna desteği ile dikkat çeken Barcelona'nın ünyaca ünlü Katalan yıldızı Gerard Pique, hakkında çıkan eleştirilere yanıt verdi. Gerard Pique, referandumu 18 yaşındaki bir çocuğun baba evinden ayrılmasına benzetti.

Güncellenme: 19:25, 04/10/2017
Barcelona’nın Katalan yıldızı Gerard Pıque referandumu yorumladı

Barcelona’da forma giyen Katalan futbolcu Gerard Pique, İspanya’daki bağımsızlık referandumu desteklemesinin ardından hakkında yapılan sert eleştirilere yanıt verdi. Dünyaca ünlü savunma oyuncusu, Katalonya’nın düzenlediği referandumu 18 yaşına geldiğinde baba evinden ayrılmak isteyen çocuğa benzetti. Gerard Pique “Bu 18 yaşında babasının yanından ayrılmak isteyen bir çocuğa benziyor. Bağımsızlığı destekleyenler de İspanya için oynayabilir” dedi.

İLGİLİ HABER İspanya Milli Takım antrenmanına protestolar damga vurdu İspanya Milli Takım antrenmanına protestolar damga vurdu

İspanya Hükümeti’nin önünde iki seçenek olduğunun altını çizen Pique “Sadece ‘Hayır’ diyerek referandumu görmezden gelebilir. Ya da oturup diyalog yoluna gidebilir. Eğer İspanya’nın olumsuz düşüncesi devam ederse bu çocuk kalkar gider. Benim fikrimi sorarsanız oturup konuşmakla hiçbir şey kaybetmezsiniz” değerlendirmesinde bulundu. Herkesin aynı fikirde olmasının imkansız olduğunu da sözlerine ekleyen Pique, şunları söyledi:

“Bizler her şeyden önce insanız. İnsanların seçenekleri vardır. Bu seçenekler çevresel faktörlerden, nerede yaşadığımızdan ve aldığımız bilgilerden meydana gelir. Hepimizin aynı şekilde düşünmesi mümkün değil. Bana göre, diyalog ve saygıyla her zaman doğru noktaya ulaşırız. Takım arkadaşlarımdan benimle aynı fikirde olmayanlarla konuştum. Çözüme kavuşturulabilecek bazı şeylerin olacağı sonucuna ulaştık. Fakat bu yapacak olan bizler değiliz, bizler futbolcuyuz.”

Yayınlanma Tarihi:19:11,