SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PSG stadyumu yakınında bomba düzeneği bulundu

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Paris Saint Germain'in stadyumunun yakınında bomba düzeneği bulunduğu ve olayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Güncellenme: 15:46, 03/10/2017
PSG stadyumu yakınında bomba düzeneği bulundu

Fransa’nın en iyi futbol takımlarından biri olan Paris St. Germain’in maçlarını oynadığı Parc des Princes stadyumuna çok yakın bir yerde bomba yapımında kullanılan malzemeler bulundu, beş şüpheli gözaltına alındı.

Daily Mail’in haberinde bombanın benzinle kaplı 4 gaz tüpü ve onların bağlı olduğu bir cep telefonundan oluştuğu ifade edildi.

Bombanın bulunup etkisiz hale getirilmesinden sonra 50 bine yakın kişinin tribünlerde olduğu maç oynandı.

İLGİLİ HABER Neymar ilk kez konuştu: `Bazıları hiçbir fikirleri olmadığı konularda konuşuyor` Neymar ilk kez konuştu: `Bazıları hiçbir fikirleri olmadığı konularda konuşuyor`

5 KİŞİ GÖZALTINDA Olayla ilgili 5 kişi gözaltında. Bunlardan biri aşırılık yanlısı bir İslamcı olduğu için gözetim altında olan bir şahıs.France Inter radyo kanalına konuşan Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, olayla ilgili beş kişinin gözaltına alındığını belirtirken, bunlardan birinin “radikalleştiği düşüncesiyle” güvenlik güçlerince takip edildiğini kaydetti.Söz konusu binanın, Paris Saint-Germain futbol kulübünün maçlarını yaptığı Parc des Princes Stadı’na çok yakın bir mesafede olduğu duyuruldu.

Paris Savcılığının konuyla ilgili terör şüphesiyle soruşturma başlattığı ifade edildi.  Fransa’da, 13 Kasım 2015’te Paris’te düzenlenen terör saldırılarının ardından ilan edilen olağanüstü hal devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi:15:37,