SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA All-Star’da yeni dönem: Doğu – Batı ayrımı kalktı

NBA All-Star maçının formatı değişti. Doğu-Batı mücadelesi tarihe karıştı. Bundan böyle iki takım için iki kaptan seçilecek ve kaptanlar oylarla oluşan oyuncu havuzundan kadro oluşturacak.

Güncellenme: 23:52, 03/10/2017
NBA All-Star’da yeni dönem: Doğu – Batı ayrımı kalktı

NBA’den yapılan açıklamada, All-Star organizasyonunda yapılan Doğu Karması – Batı Karması müsabakasının formatının değiştiği duyuruldu. NBA All-Star’da artık Doğu – Batı ayrımı olmayacak.

İki takım için iki kaptan seçilecek ve kaptanlar oylarla belirlenmiş oyuncular havuzundan oyuncu seçecek. Uygulama, bu sezondan itibaren yürürlüğe girecek.

Yeni uygulamaya göre oylamada Doğu ve Batı konferanslarının en çok oy alan oyuncuları takım kaptanı olacak. Kaptanlar oylamada iki konferansta en fazla oy alan 11’er oyuncuyu seçerken ise konferans gözetmeyecek. Dev karşılaşma için ortaya bir iddia koyulacağı da ifade ediliyor. Seçilen bir kuruma kaybeden takımın yüklü bir bağış yapması ise öne çıkan fikir.

Oyuncular Derneği Başkanı Chris Paul, yapılan değişiklikle ilgili açıklamada, “Ligin All-Star maçını geliştirmek için yaptığı değişiklik heyecanlandırdı. Los Angeles’ta eğlenceli bir hafta sonunu iple çekiyoruz” dedi.

Los Angeles’taki Staples Center’da düzenlenecek 67. All-Star maçı, 18 Şubat’ta yapılacak.

İLGİLİ HABER Doris Burke, NBA'in ilk kadrolu kadın yorumcusu oldu! Doris Burke, NBA'in ilk kadrolu kadın yorumcusu oldu!

Yayınlanma Tarihi:23:08,