SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya Milli Takım antrenmanına protestolar damga vurdu

İspanya'daki 'bağımsızlık referandumu' gerilimi futbola yansımaya devam ediyor. Barcelona'nın alınan grev kararını desteklediğini açıklamasının ardından İspanya Milli Takımı antrenmanında da Katalan futbolcular protesto edildi.

Güncellenme: 09:03, 03/10/2017
İspanya Milli Takım antrenmanına protestolar damga vurdu

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Arnavutluk ve İsrail ile karşılaşacak olan İspanya, protetosların gölgesinde hazırlıklarını sürdürmeye çalışıyor.

Ülkedeki ‘bağımsızlık referandumu’ tartışmaları nedeniyle gerilim had safhaya ulaşırken futbol sahaları da bu gerginlikten nasibini alıyor.

Katalan ekip Barcelona’nın savunmacısı Gerard Pique, Katalonya’nın bağımsızlık referandumunu destekleyici açıklamaları nedeniyle tepkilerin odak noktası oldu

İLGİLİ HABER Barcelonalı yıldız Pique gözyaşlarını tutamadı Barcelonalı yıldız Pique gözyaşlarını tutamadı

Yıldız futbolcu, Arnavutluk maçının hazırlıklarını izleyen taraftarlar tarafından protesto edilirken “Pique dışarı” sloganları atıldı. Protestolar nedeniyle antrenman 23 dakika sürdü.

İLGİLİ HABER Barcelona`dan `grev` kararına destek! Ligden çekilecekler mi? Barcelona`dan `grev` kararına destek! Ligden çekilecekler mi?