SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim ile anlaşamayan İran takımı İstiklal’in yeni hocası Winfried Schafer oldu

Fatih Terim'e teklif yapan İran'ın İstiklal Kulübü, yeni teknik direktörünü buldu. İran ekibi Alman teknik adam Winfried Schafer ile anlaştı.

Güncellenme: 18:06, 03/10/2017
Fatih Terim ile anlaşamayan İran takımı İstiklal’in yeni hocası Winfried Schafer oldu

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / Teknik Direktör Fatih Terim’e teklif yapan İran’ın İstiklal Kulübü, Alman teknik adam Winfried Schafer’e imza attırdı.

İran basınında yer alan haberlerde; Terim ile maddi konularda anlaşamayan İran ekibi, Schafer ile yıllık  240 bin Euro’ya anlaştı.

İmza töreni sonrasında konuşan Schaefer, “Büyük bir kulüp için çalışmaktan çok mutluyum” dedi. İstiklal, İran Ligi’nde 8 hafta sonunda 8 puanla 11’inci sırada bulunuyor.

İLGİLİ HABER Fatih Terim`den TFF`ye ihtarname Fatih Terim`den TFF`ye ihtarname

WINFRIED SCHAEFER KİMDİR?

Daha önce Jamaika ve Kamerun Millli Takımlarını da çalıştıran 67 yaşındaki deneyimli Winfried Schafer, teknik direktörlük kariyerine 1982 yılında Almanya’nın Borussia Mönchengladbach takımında başladı.

Karlsruher’i 1993-94 sezonunda UEFA Kupası’nda yarı finale çıkartan Alman hoca, Stuttgart ve Borussia Berlin takımlarını da çalıştırdı.

Kamerun Milli Takımı ile 2002’De Afrika Uluslar Kupası’nı kazanan tecrübel isim, 2006 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nden Al Ahli’nin başına geçti ve 2009’a kadar görev yaptı.

2010’da Azerbaycan’ın Bakü takımının başına gelen Schafer, ara transfer döneminde takımdan ayrıldı.

İLGİLİ HABER Şansal Büyüka`dan Fatih Terim ve tazminat sözleri Şansal Büyüka`dan Fatih Terim ve tazminat sözleri

Yayınlanma Tarihi:15:33,