SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’li Marcos Alonso’ya şok tepki: ‘O bir kadını öldürdü’

2011 yılında yaptığı trafik kazası nedeniyle 19 yaşındaki bir kızın ölümüne neden olan Chelsea'nin yıldızı Alonso hakkında Huddersfield-Tottenham maçında açılan pankart için araştırmalar sürüyor.

Güncellenme: 14:14, 03/10/2017
Chelsea’li Marcos Alonso’ya şok tepki: ‘O bir kadını öldürdü’

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / İngiltere Premier Lig’de geçtiğimiz hafta oynanan Huddersfield-Tottenham maçında açılan ve Chelsea’nin yıldızı Marcos Alonso’yu hedef alan pankartın kim tarafından stada sokulduğu araştırılıyor.

Chelsea’nin ezeli rakibi olan Tottenham’ın, deplasmanda Huddersfield ile oynadığı maçta açılan pankartta Marcos Alonso’nun ismi, bira dolu bardak ve bir araç yer alıyor. Pankartın alt tarafında ise “O bir kadını öldürdü” yazılı.

John Smith stadına pankartın kimler tarafından sokulduğu henüz belirlenemezken Tottenham’dan yapılan açıklamada, “Bu pankart çok zavallıca bir hareket ve konuyu araştırıyoruz. Eğer bunu Tottenham taraftarı soktuysa ona göre değerlendirilecektir” ifadelerini kullandı.

Chelsea’nin 26 yaşındaki savunma oyuncusu, 2011 yılında Bolton Wanderers forması giyerken Madrid şehrinde yaptığı trafik kazası nedeniyle 19 yaşındaki bir kadının ölümüne neden olmuştu.

Kaza sırasında yasal alkol limitinin ve hız sınırının üzerinde olduğu tespit edilen Alonso, 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı ancak bu daha sonra 61 bin euro para cezasına çevrildi ve 3 yıl 4 ay süreyle ehliyetine el konmuştu.

Kazanın 2011 yılında yaşanmasına rağmen Alonso’nun cezası geçtiğimiz Şubat ayında açıklanması ise soru işaretleri doğurmuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:09,