SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çağlar Söyüncü: ‘Bülent Korkmaz’a benzetilmek gurur verici’

Milli futbolcu Çağlar Söyüncü, 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'nda oynanacak İzlanda ve Finlandiya maçları öncesi açıklamalarda bulundu. Çağlar, Milli Takım ve Galatasaray'ın efsane kaptanı Bülent Korkmaz'a benzetilmenin kendisine gurur verdiğini söyledi.

Güncellenme: 19:38, 03/10/2017
Çağlar Söyüncü: ‘Bülent Korkmaz’a benzetilmek gurur verici’

2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda son iki maçında İzlanda ve Finlandiya ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı’mızda Çağlar Söyüncü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bundesliga ekiplerinden SC Freiburg forması terleten Çağlar Söyüncü, Galatasaray'ın efsane oyuncusu Bülent Korkmaz'a benzetilmenin kendisi için gurur ve onur verici olduğunu kaydetti.

Galatasaray kaptanının unutulmaz zaferler yaşattığını aktaran Söyüncü takımın hedeflerinden de bahsetti: “Eskişehir’de ikinci maçımıza çıkıyoruz. Bizim futbolumuz ve izlemeye gelenlere için güzel maçtı. İnşallah ikinci İzlanda maçımızı da kazanıp, 2018 Dünya Kupası’ndaki yolumuza davet etmek istiyoruz. 2 maçımızdan 6 puan alıp beklemeye devam edeceğiz.” İLGİLİ HABER Sabri Sarıoğlu: Milli Takım`a çağrılmayı bekliyordum Sabri Sarıoğlu: Milli Takım`a çağrılmayı bekliyordum

‘Hocanın tribünde olması bizi etkilemez’

‘Teknik Direktör Lucescu’nun yedek kulübesinde olmaması sizi etkiler mi?’ sorusuna Söyüncü, “Tabii oyunculara göre değişir. Beni çok etkileyeceğini sanmıyorum. Çünkü hocamız sürekli taktiğini veriyor. Etkilenen oyuncu olur mu bilemiyorum ama benim için sahada top oynuyoruz. Hocamız orada ya da tribünde benim için fark etmiyor” diye cevapladı.

‘Büyük onur olur’

A Milli Takım'ın Dünya Kupası'nda yer alma ihtimalinin sorulduğu Söyüncü şu açıklamayı yaptı: “Ülkemizi Dünya Kupası’nda temsil etmek bizim için çok büyük bir onur olur. Bunun için çok uğraşıyoruz. Onlarla sohbet ettiğimizde yaşadıklarını heyecanla dinliyoruz. İnşallah hedefe ulaşırız.”

Eskişehir'de Hırvatistan'ı yendiklerini hatırlatan Söyüncü, “Eşkişehir’de halkına teşekkür ederim. Bizleri 90 dakika destekliyorlar. Biz de bundan mutluyuz. Taraftarımızı arkamızda hissedince daha iyi oynamaya çalışıyoruz. İyi bir birliktelik oluyor galibiyetler almaya devam edeceğiz inşallah” diye konuştu. İLGİLİ HABER Yıldırım Demirören: `Milli Takım`ın İzlanda ve Finlandiya maçlarını kayıpsız geçeceğine inanıyoruz` Yıldırım Demirören: `Milli Takım`ın İzlanda ve Finlandiya maçlarını kayıpsız geçeceğine inanıyoruz`