SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel’den ilginç milli takım açıklaması

Hollanda A Milli Takımı'na 6 yıl aradan sonra yeniden seçilen Ryan Babel, ülkesindeki jenerasyon değişikliğini ilginç bir dille aktardı. Babel, "Uzun yıllar burada bulunmadım, birlikte oynama fırsatı bulamadık. Açıkçası neredeyse kadrodaki kimseyi tanımıyorum" dedi.

Güncellenme: 20:23, 03/10/2017
Beşiktaş’ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel’den ilginç milli takım açıklaması

Beşiktaş’ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel, 6 sene sonra ilk kez Hollanda Milli Takımı’na çağrılmasının ardından ülkesinde basına açıklamalarda bulundu. 30 yaşındaki futbolcu samimi ifadeler kullanırken “Beni izleyen herkes zaten kalitemi biliyordu. Uzun yıllar burada bulunmadım, birlikte oynama fırsatı bulamadık. Açıkçası neredeyse kadrodaki kimseyi tanımıyorum” dedi.

“Mümkün olduğunda çok futbol oynamak istiyorum. Hollanda Milli Takımı’na çağrılmam Türkiye Ligi’nin kalitesini de ortaya gösteriyor. Babel artık geri döndü ve şimdi hedefi Dünya Kupası’na katılmak” şeklinde konuşan Babel, geçmiş transferlerini de değerlendirdi:

İLGİLİ HABER Ryan Babel sokak futbolundan gelmiş Ryan Babel sokak futbolundan gelmiş

“2012’de Ajax’a dönmem stratejik bir karardı. Çünkü o zaman Hollanda Ligi’nde oynayan futbolcular, Milli Takım’a daha çok çağrılıyordu. Kasımpaşa’ya transfer olduğumda Milli Takım kariyerimi neredeyse kapatıyordum. Al Ain’e gitmem ise sadece para içindi.”

Hollanda, Dünya Kupası Avrupa Elemeleri A Grubu’nda 13 puanla 3. sırada yer alıyor. Hollanda, 7 Ekim günü Belarus ile deplasmanda, 10 Ekim’de ise İsveç ile evinde karşı karşıya gelecek.

Yayınlanma Tarihi:20:12,