SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TBF CEO’su Ömer Onan, televizyon yayınlarıyla ilgili açıklamada bulundu

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde oynanacak tüm maçların Bein Sports'tan naklen yayınlanacağını söyledi. Onan, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde daha fazla maçın canlı yayınlanması için TRT Spor'la görüşmelerinin sürdüğünü de açıkladı.

Güncellenme: 17:40, 02/10/2017
TBF CEO’su Ömer Onan, televizyon yayınlarıyla ilgili açıklamada bulundu

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan, Tahincioğlu Basketbol Ligi'nde oynanacak karşılaşmaların tamamının televizyondan naklen yayınlanacağını açıklarken, yayınlarla ilgili olarak da değerlendirmede bulundu.

Ömer Onan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Tahincioğlu Basketbol Ligi'nde her hafta oynanacak 8 karşılaşmanın tamamı naklen yayınlanacak. Federasyon olarak dikkatli bir planlama yaparak, maçların tarih ve saatlerinin birbirleriyle çakışmamasına özen göstereceğiz. Bu konuda Digitürk'ün CEO'su Sayın Yousef Al-Obaidly bize büyük yakınlık gösterirken, konuyla da yakından ilgilendi. Sayın Al-Obaidly'e ilgisi ve desteğinden dolayı çok teşekkür ederim. Ligimizde oynanacak tüm maçların beIN SPORTS'tan yayınlanması sayesinde tüm takımlarımız sponsor ve pazarlama çalışmalarını daha rahat şekilde yürüteceğine inanıyorum. Çünkü geride bıraktığımız sezonlarda sadece belli takımların karşılaşmalarının yayınlanması nedeniyle özellikle bazı ekiplerimiz sponsor ve finansal destek bulmakta zorlanıyordu. Ancak bu planlama ile tüm takımlarımızın maçları yayınlanacak ve basketbol severler de karşılaşmaların tamamını canlı olarak izleyebilecek. İLGİLİ HABER Murat Murathanoğlu Bein Sports`ta devam ediyor Murat Murathanoğlu Bein Sports`ta devam ediyor

Tahincioğlu Basketbol Ligi'nde 2017-2018 sezonunda yer alan 12 takımımız Avrupa Kupaları'nda ülkemizi temsil edecek. Her ne kadar bu durum yayınlarda bazı zorluklar getirecek olsa da planlama konusunda altından kalkacağımıza inanıyoruz. Salonlarda yayın sisteminin yer alacak olması nedeniyle de karşılaşmalarda hakemlerimiz, maç sırasında pozisyonları tekrar izleme imkanından yararlanabilecek. Bu sayede Tahincioğlu Basketbol Ligi'nde mücadele eden takımlarımız arasında hiçbir haksızlık olmayacak.

TRT İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Bilyoner.com KBL'de ise geçtiğimiz yıl haftada iki maçımız yayınlanıyordu. Yeni sezondaki yayınlar konusunda TRT Spor Kanal Koordinatörü Sayın Mehmet Buğra Şahin ile görüşmelerimiz sürüyor. Kendisiyle yapmış olduğumuz ilk görüşmeler çok olumlu şekilde tamamlandı. Kadınlar ligimizde de daha fazla maçın yayınlanması konusunda girişimlerimizi sürdürüyoruz.” İLGİLİ HABER Göksenin Köksal, Galatasaray ile sözleşme yeniledi Göksenin Köksal, Galatasaray ile sözleşme yeniledi