SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den gündem yaratacak iddialar: Şenol Güneş’in görüntüleri…

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Türkiye Futbol Federasyonu'nu zor durumda bırakacak iddialar ortaya attı. Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde hakeme küfür eden Şenol Güneş'in görüntülerinin kaldırıldığını savundu.

Güncellenme: 09:01, 02/10/2017
Rıdvan Dilmen’den gündem yaratacak iddialar: Şenol Güneş’in görüntüleri…

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan derbi karşılaşmasının üzerinden 1 haftadan fazla zaman geçmesine rağmen yankıları bitmedi. Özellikle maçta hakeme küfür ettiği için tribüne gönderilen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e verilen 1 maçlık ceza, Fenerbahçe Kulübü’nün tepkisini çekti. Önce kulüp olarak sert bir açıklama yayınlayan Fenerbahçe’de yöneticiler de verilen cezanın adaletsiz olduğunu savundular. Bu eleştirilere son olarak futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen de katıldı. Canlı yayında katıldığı Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ programında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kurulları hakkında gündemi sarsacak iddialarda bulunan Rıdvan Dilmen, Şenol Güneş’in küfür ettiği görüntülerin özet görüntülerden kaldırıldığını savundu.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`den TFF`ye karşı operasyon Fenerbahçe`den TFF`ye karşı operasyon

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile bir sorunu olmadığının altını çizen Rıdvan Dilmen, şu ifadeleri kullandı:

“beINSPORTS’a dedim. Şenol Güneş’in küfür pozisyonunu kesmişler. Seyirciler izlesinler o pozisyon yok. Şenol Hocayı çok severim. Melih Şendil mesaj attı: ‘Yanlış anladım’ dedi. ‘Montajcı yanlış anlamış, biz prensip olarak karar aldık, küfür yayınlamıyoruz’ dedi. Ben de ‘Yapma Melih’ dedim. Şenol Güneş’in görüntüleri neden silindi? Bunun sebebi neydi? Raporda, ‘Allah belanı versin. Allah cezanı versin’ yazılmış. Bu ceza almaz. Görüntülerle açık vermeyelim dediler. Van Persie’ye nasıl ceza verdiniz. Aziz Bey, Cüneyt Çakır’a bağırmış. Temsilci ben duymadım diyor.

Yıldırım Demirören, tüm federasyonun çaycılar dahil devlete TC’lerini verdiğini söylüyor. Ben de vermediler diyorum. Demirören, TC’leri verdik diyor daha dün bir temsilci FETÖ’den tutuklandı. Bylock’çu çıktı. 15 Temmuz sonrası görevden alınan bir emniyet görevlisi hala maçlara gidiyor. Fenerbahçe-Trabzon maçında görev yaptı. Bylock soruşturması için Demirören çaycıya kadar isim verdik dedi. Cihan Burgan isimli temsilci Bylock’tan gözaltına alındı. Ülkeyi bölmek isteyen bu adamlar sahte rapor yazar mı yazmaz mı? 7 Şubat’ta görevden alınan emniyet görevlisi maçlara gitmeye devam ediyor. Trabzonspor-Fenerbahçe maçına gitmişti.

Ben sağlığımdan ötürü antrenörlük veya TFF’den görev bekleyen bir insan değilim. Federasyon yetkilileriyle gittim, her şeyi konuştum. Dün sabah itibariyle profesyonel ligde temsilci Cihan Burgan isminde temsilci bylocktan göz altına alındı. Bu hain adamlar ülkeyi bölmek için her oyunu yaparlar. Muhittin Boşat uzun süredir federasyonu yerden yere vuruyordu. Neler neler yazdı. Bugün itibariyle federasyonda işe başladı. Muhittin Boşat hakemleri izleyecek. İki üç kez Yıldırım Bey ile oturduk, konuştuk. Bana düşüncelerimi sordular. Ben diyorum, ‘Arkadaşlar yapmayın’ Göksel Bey bizim arkadaşımız, Göksel Beyin cümlesi Cumhurbaşkanımızın sözleri gibi anlaşılıyor.”

Yayınlanma Tarihi:08:03,