SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pep Guardiola’dan Katalonya Referandumu hakkında flaş sözler

Barcelona'nın eski teknik direktörü Pep Guardiola, Katalonya Bağımsızlık Referandumu hakkında sert açıklamalarda bulundu. Guardiola ayrıca Barcelona - Las Palmas mücadelesinin oynatılmasına da tepki gösterdi ve "Ben olsaydım o maç asla oynanmazdı" dedi.

Güncellenme: 19:53, 02/10/2017
Pep Guardiola’dan Katalonya Referandumu hakkında flaş sözler

SÖZCÜ SKOR / DIŞ HABERLER Manchester City Menajeri Pep Guardiola, Katalonya Radyosu ve RAC1’e Katalonya Referandumu ve Barcelona – Las Palmas mücadelesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Barcelona’yı dünyanın zirvesine çıkaran ve Katalan ekibiyle sayısız kupa kazanan Pep Guardiola, Barcelona – Las Palmas maçının oynanmasına karşı çıktı. Kendisi de Katalan olan başarılı çalıştırıcı “Ben olsaydım o maç asla oynanmazdı” ifadelerini kullandı. Guardiola ayrıca “Eğer illa oynanacaksa da kapalı kapılar ardında olmazdı. Bunu halkla yapcaksın. Tüm sonuçlarıyla…” dedi. İLGİLİ HABER Barcelona`da flaş istifa! Barcelona`da flaş istifa!

Referandum sırasında yaşananlarla da ilgili konuşan Guardiola, görüntüleri izlerken şoke olduğunu ifade etti ve “Görüntüler yalan söylemez; insanlar oy vermek istiyordu ve onlara şiddetle saldırıldı. 700’den fazla yaralı var… Bunlar oy kullanacaktı, banka soymayacaklardı. İspanya gerçekleri saklamaya çalışıyor ancak dünyanın geri kalanında basın o görüntüleri gösterecek” diye konuştu.

“Görüntüler oldukça açık ve herkes ne olduğunu biliyor” sözleriyle açıklamalarına devam eden deneyimli hoca “Biz, İspanya’yı sevmediğimizi düşünmelerini istemiyoruz. İspanya edebiyatı, sporu ve şehirleriyle muhteşem bir ülke. Ancak şunu anlamanız lazım; burada geleceğini belirlemek isteyen bir halk var. İspanya Başbakanı soruları kabul etmeli ve tüm İspanya’nın başbakanı olarak çalışmaya devam etmeli” dedi. İLGİLİ HABER `Maça çıkmayalım`... Barcelona`da soyunma odası ikiye bölündü! `Maça çıkmayalım`... Barcelona`da soyunma odası ikiye bölündü!