SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mircea Lucescu’ya 1 maç ceza! İzlanda maçında yok…

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Lucescu, UEFA'nın verdiği 1 maçlık ceza nedeniyle İzlanda maçında sahada olmayacak. Verilen cezanın 3 maçtan az olması nedeniyle itiraz hakkı ise bulunmuyor.

Güncellenme: 19:00, 02/10/2017
Mircea Lucescu’ya 1 maç ceza! İzlanda maçında yok…

A Milli Takımın, Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda karşılaşacağı İzlanda maçı öncesi FIFA beklenmedik bir karar aldı. FIFA Disiplin Kurulu aldığı karar ile A Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu’ya 1 maç ceza verdi.

Cezanın sebebinin Rumen teknik adamın, Ukrayna maçı hakemi İspanyol David Fernandez Borbalan’a devre arasında telefondan göstermiş olduğu pozisyonlar ve maç sonu hakem hakkında yapmış olduğu açıklamaların sebep olduğu öğrenildi.

FIFA’ya bu karar nedeniyle itiraz hakkı olmayan Lucescu, A Milli Takımın Dünya Kupası yolundaki en önemli sınavında kulübede yerini alamayacak. A Milli Takım Tayfur Havutçu yönetiminde sahada olacak.

Öte yandan toplam 19 kişinin yer aldığı FIFA Disiplin Kurulu’nda İzlandalı Bergsson Gudni’de yer alırken, kurulda Türk temsilci bulunmuyor.

İLGİLİ HABER Lucescu maçın hakemine hata yaptıkları pozisyonu telefondan izletti Lucescu maçın hakemine hata yaptıkları pozisyonu telefondan izletti

Lucescu, Ukrayna ile oynanan karşılaşma sonunda “Telefonu hakeme gösterdim. Hem ofsayttı, hem de topun aut çizgisini ne kadar geçtiğini gösterdim. En azından özür dilemesi lazımdı. Besedin'in Serdar Aziz'in burnunu kırdığı pozisyon tartışmasız kırmızı karttı.” ifadelerini kullanmıştı.

A Milli Takımımız, 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda 6 Ekim’de Eskişehir’de İzlanda ve 9 Ekim’de deplasmanda Finlandiya ile karşı karşıya gelecek.

İLGİLİ HABER Galatasaray`dan milli takımlara 10 futbolcu Galatasaray`dan milli takımlara 10 futbolcu

 

Yayınlanma Tarihi:18:09,