SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medel takıma bedel

2 Ekim 2017

Beşiktaş çok önemli oyuncularından yoksun çıktığı Trabzonspor maçında alıştığımız futbolunu sergileyemedi. Siyah-beyazlıların en önemli silahı kanatları çok iyi kullanmasıydı. İlk yarıda sağda Lens ve Necip etkisiz kaldı. Beşiktaş, Lens'in hızından hiç faydalanamadı adeta tek kanatla uçmaya çalıştı. İkinci yarıda Gökhan Gönül'ün oyuna girmesi, bu aksaklığı giderdi. Lens'in sürati kullanılınca skor da değişti.

Defalarca yazdığım gibi Medel, Beşiktaş'ta oynayabilecek bir futbolcu değil. Çok sıradan, fazlasıyla ağır ve takımını her an yakacak bir görüntüde. İnanın ben şu halimle sahaya çıksam Medel kadar oynarım. Bu futbolcunun performansı tüm takıma bedel. Tolgay'ı da olumsuz etkiledi. Oğuzhan ve Atiba'nın en iyi yaptığı iş olan topu çabuk öne oynama ve oyunun yönünü hızlı şekilde değiştirme görevlerini bu ikili Medel yüzünden gerçekleştiremedi.

Önceki günkü yazımda belirttiğim gibi Talisca large ise Belhanda ancak small olur. Bunun ispatını dün yine görmüş olduk. Talisca merkezden her aldığı topta rakibini eksiltti, derinlemesine mükemmel paslar verdi. Merkezden yaptığı verkaçlarla da müthiş bir gol attı. Yetmedi, Lens'in golünde asisti yaptı. Türkiye'nin ofansif orta saha olarak en iyisi olduğunu gösterdi. Buradan Fikret Orman'a sesleniyorum, bir an önce Brezilyalı futbolcunun bonservisini alsın. Talisca'yı yurtdışından önemli takımlara kaptırmadan bu işi bitirsin.

Trabzonpor'a gelince… Defans hattı çok ağır ve yetersiz. Olcay Şahan'ın gol atmasına rağmen verimsizliği, Burak Yılmaz'ın hücumdaki etkisizliği skoru belirlemede önemli rol oynadı. Sosa da o kadar çok top kaptırıp, hatalı pas verdi ki sahanın en kötülerinden biriydi. Gelecek adına tek umut Abdülkadir'in pozitif futbolu. Ne oynadığını bilmeyen Trabzonspor'da Ersun Yanal hatasından dönüp doğru değişiklikleri yapınca takım da hareketlendi. Rodallega'nın akıl dolu golü bir puan getirdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek