SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Maça çıkmayalım’… Barcelona’da soyunma odası ikiye bölündü!

‘Maça çıkmayalım’… Barcelona’da soyunma odası ikiye bölündü!

Barcelona - Las Palmas maçı seyircisiz oynandı ancak arka planda takım içinde büyük bir fikir tartışması yaşandı. Barcelona'nın ertelenmesini istediği Las Palmas maçına çıkması ve Başkan Bartomeu'nun "Maça çıkmamak bize 6 puana mal olurdu" açıklaması sonrası Asbaşkan Vilarrubi ve yönetim kurulu üyesi Mones istifa etti.

Barcelona Kulübünün başkanı Jose Maria Bartomeu, Katalonya’da referandum nedeniyle çıkan olaylardan dolayı seyircisiz oynanan Las Palmas maçıyla ilgili “Katalonya’nın durumunun ne olduğu ve nasıl acı çektiğimizi tüm dünyaya göstermek istedik” dedi.

02 Ekim 2017 Barcelona`da flaş istifa! İlgili Haberi Oku

Bartomeu gazetecilere yaptığı açıklamada, “Katalonya’da olanları (jandarma ve ulusal polisin müdahalesi) güçlü bir şekilde kınıyoruz. Barcelona Kulübü her zaman kendi geleceğine karar verme hakkının ve demokratik ifade özgürlüğünün yanında oldu. Bunlar Barça’nın tarihsel olarak savunduğu değerler ve bizim yaptığımız da bu. Barça, halkın yanındadır.” şeklinde konuştu.

02 Ekim 2017 Barcelonalı yıldız Pique gözyaşlarını tutamadı İlgili Haberi Oku

Las Palmas maçına çıkmamaları halinde 6 puan kaybedeceklerini hatırtlatan Bartomeu, maçın ertelenmesine ilişkin girişimlerinin kabul edilmemesinden dolayı seyircisiz oynama kararını aldıklarını belirtti. Bartomeu, “Başkan olarak aldığım en zor karardı. Yöneticiler, futbolcular ve teknik heyet hep birlikte toplandık. Barça’nın tüm dünyaya gönderebileceği en güçlü mesaj buydu. Kararı ben aldım. Futbolcular, olanlardan dolayı çok endişeliydi. Bu şekilde oynamanın mevcut duruma yardımcı olacağını düşündüler. Umarım bu güçlü mesaj tüm dünyaya ulaşmıştır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Bartomeu’nun “Maça çıkmamak bize 6 puana mal olurdu” açıklaması sonrası Asbaşkan Vilarrubi ve yönetim kurulu üyesi Mones istifa etti.

01 Ekim 2017 Barcelona`nın efsanelerinden İspanya`daki referanduma destek İspanya'da Katalonya'daki bağımsızlık referandumu oldukça gergin başladı. Polisin engellemeye çalıştığı oy verme işlemine Barcelona'nın efsane isimleri Puyol ve Xavi de destek verdi. İlgili Haberi Oku

Bartomeu, ayrıca Profesyonel Futbol Ligi (LFP) kurumunun Las Palmas maçını ertelemesi gerektiğini savunarak, LFP’nin kararına ilişkin itirazlarını UEFA’ya yapacaklarını bildirdi.

SOYUNMA ODASI İKİYE BÖLÜNDÜ

Öte yandan İspanyol basını karşılaşma öncesi Barcelona soyunma odasında takımın maça çıkıp çıkmamasıyla ilgili bir tartışma yaşandığını duyurdu.

Katalan gazetesi Mundo Deportivo’ya göre oyuncuların çoğunluğu hükmen mağlup olmamak için oynamak isterken bazı oyuncular aksi düşünceyi savundu. Söz konusu oyuncular, kulübün her zaman taraftar ve yerel halkın yanında olduğunu ve protestolara destek için oynanılmaması gerektiğini belirtti. Real Madrid’e yakınlığıyla bilenen Marca gazetesi bu görüşü savunanların başında Pique’nin geldiğini öne sürdü.

01 Ekim 2017 İspanya`daki referandum La Liga`yı karıştırdı! Barcelona-Las Palmas maçı öncesi... İspanya'nın Katalonya bölgesinde düzenlenen kritik bağımsızlık referandumda yaşanan olaylar futbola da yansıdı. La Liga'da oynanacak Barcelona-Las Palmas maçı öncesi gerilim tırmandı. Karşılaşma güvenlik gerekçesiyle seyircisiz oynanacağını açıkladı. İlgili Haberi Oku