SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Maça çıkmayalım’… Barcelona’da soyunma odası ikiye bölündü!

Barcelona - Las Palmas maçı seyircisiz oynandı ancak arka planda takım içinde büyük bir fikir tartışması yaşandı. Barcelona'nın ertelenmesini istediği Las Palmas maçına çıkması ve Başkan Bartomeu'nun "Maça çıkmamak bize 6 puana mal olurdu" açıklaması sonrası Asbaşkan Vilarrubi ve yönetim kurulu üyesi Mones istifa etti.

Güncellenme: 17:41, 02/10/2017
‘Maça çıkmayalım’… Barcelona’da soyunma odası ikiye bölündü!

Barcelona Kulübünün başkanı Jose Maria Bartomeu, Katalonya’da referandum nedeniyle çıkan olaylardan dolayı seyircisiz oynanan Las Palmas maçıyla ilgili “Katalonya’nın durumunun ne olduğu ve nasıl acı çektiğimizi tüm dünyaya göstermek istedik” dedi.

İLGİLİ HABER Barcelona`da flaş istifa! Barcelona`da flaş istifa!

Bartomeu gazetecilere yaptığı açıklamada, “Katalonya’da olanları (jandarma ve ulusal polisin müdahalesi) güçlü bir şekilde kınıyoruz. Barcelona Kulübü her zaman kendi geleceğine karar verme hakkının ve demokratik ifade özgürlüğünün yanında oldu. Bunlar Barça’nın tarihsel olarak savunduğu değerler ve bizim yaptığımız da bu. Barça, halkın yanındadır.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Barcelonalı yıldız Pique gözyaşlarını tutamadı Barcelonalı yıldız Pique gözyaşlarını tutamadı

Las Palmas maçına çıkmamaları halinde 6 puan kaybedeceklerini hatırtlatan Bartomeu, maçın ertelenmesine ilişkin girişimlerinin kabul edilmemesinden dolayı seyircisiz oynama kararını aldıklarını belirtti. Bartomeu, “Başkan olarak aldığım en zor karardı. Yöneticiler, futbolcular ve teknik heyet hep birlikte toplandık. Barça’nın tüm dünyaya gönderebileceği en güçlü mesaj buydu. Kararı ben aldım. Futbolcular, olanlardan dolayı çok endişeliydi. Bu şekilde oynamanın mevcut duruma yardımcı olacağını düşündüler. Umarım bu güçlü mesaj tüm dünyaya ulaşmıştır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Bartomeu’nun “Maça çıkmamak bize 6 puana mal olurdu” açıklaması sonrası Asbaşkan Vilarrubi ve yönetim kurulu üyesi Mones istifa etti.

İLGİLİ HABER Barcelona`nın efsanelerinden İspanya`daki referanduma destek Barcelona`nın efsanelerinden İspanya`daki referanduma destek

Bartomeu, ayrıca Profesyonel Futbol Ligi (LFP) kurumunun Las Palmas maçını ertelemesi gerektiğini savunarak, LFP’nin kararına ilişkin itirazlarını UEFA’ya yapacaklarını bildirdi.

SOYUNMA ODASI İKİYE BÖLÜNDÜ

Öte yandan İspanyol basını karşılaşma öncesi Barcelona soyunma odasında takımın maça çıkıp çıkmamasıyla ilgili bir tartışma yaşandığını duyurdu.

Katalan gazetesi Mundo Deportivo’ya göre oyuncuların çoğunluğu hükmen mağlup olmamak için oynamak isterken bazı oyuncular aksi düşünceyi savundu. Söz konusu oyuncular, kulübün her zaman taraftar ve yerel halkın yanında olduğunu ve protestolara destek için oynanılmaması gerektiğini belirtti. Real Madrid’e yakınlığıyla bilenen Marca gazetesi bu görüşü savunanların başında Pique’nin geldiğini öne sürdü.

İLGİLİ HABER İspanya`daki referandum La Liga`yı karıştırdı! Barcelona-Las Palmas maçı öncesi... İspanya`daki referandum La Liga`yı karıştırdı! Barcelona-Las Palmas maçı öncesi...

Yayınlanma Tarihi:13:24,