SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelonalı yıldız Pique gözyaşlarını tutamadı

Barcelona'nın yıldız oyuncusu Gerard Pique, Las Palmas'ı 3-0 mağlup ettikleri maçın ardından gözyaşları içinde Katalonya Referandumu hakkında açıklamalarda bulundu. Yaşanan olaylara değinen Pique, "Polis ve Guardia Civil'in fotoğrafları ortada. Ben bir Katalan'ım ve kendimi bir Katalan olarak hissediyorum. Katalonya halkının tutumundan dolayı gururluyum. Oy vermek bir haktır ve savunulmalıdır" dedi.

Güncellenme: 00:33, 02/10/2017

Barcelona’nın yıldız oyuncusu Gerard Pique, Las Palmas’ı 3-0 mağlup ettikleri maçın ardından gözyaşları içinde açıklamalarda bulundu.

Katalonya Referandumu sırasında yaşanan olaylar hakkında konuşan Pique, “Oynadığım en zor maçtı. Yönetim Kurulu maçı erteletmeye çalıştı ama bu, mümkün olmadı. Konuyu tartıştık ve kulüp oynamamız gerektiğine karar verdi” dedi.

‘OY VERMEK BİR HAKTIR’

Çok zor bir gün geçirdiklerinin altını çizen Pique, “Polis ve Guardia Civil’in fotoğrafları ortada. Ben bir Katalan’ım ve kendimi bir Katalan olarak hissediyorum. Katalonya halkının tutumundan dolayı gururluyum. Oy vermek bir haktır ve savunulmalıdır” derken gözyaşlarına engel olamadı. İLGİLİ HABER İspanya`daki referandum La Liga`yı karıştırdı! Barcelona-Las Palmas maçı öncesi... İspanya`daki referandum La Liga`yı karıştırdı! Barcelona-Las Palmas maçı öncesi...

‘PROBLEM OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORLARSA, MİLLİ TAKIMI BIRAKIRIM’

İspanya Milli Takımı’nda yer alması ile ilgili konuşan Gerard Pique, “Bence Milli Takım’a devam edebilirim. İspanya’da bugün olanları kabul etmeyen ve demokrasiye inanan pek çok insan var. Ama eğer yönetim gerçekten bir problem olduğumu düşünüyorsa, 2018’den önce milli takımı bırakırım” diyerek sözlerini noktaladı. İLGİLİ HABER Barcelona`nın efsanelerinden İspanya`daki referanduma destek Barcelona`nın efsanelerinden İspanya`daki referanduma destek