SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelonalı yıldız Pique gözyaşlarını tutamadı

Barcelona'nın yıldız oyuncusu Gerard Pique, Las Palmas'ı 3-0 mağlup ettikleri maçın ardından gözyaşları içinde Katalonya Referandumu hakkında açıklamalarda bulundu. Yaşanan olaylara değinen Pique, "Polis ve Guardia Civil'in fotoğrafları ortada. Ben bir Katalan'ım ve kendimi bir Katalan olarak hissediyorum. Katalonya halkının tutumundan dolayı gururluyum. Oy vermek bir haktır ve savunulmalıdır" dedi.

Barcelona’nın yıldız oyuncusu Gerard Pique, Las Palmas’ı 3-0 mağlup ettikleri maçın ardından gözyaşları içinde açıklamalarda bulundu.

Katalonya Referandumu sırasında yaşanan olaylar hakkında konuşan Pique, “Oynadığım en zor maçtı. Yönetim Kurulu maçı erteletmeye çalıştı ama bu, mümkün olmadı. Konuyu tartıştık ve kulüp oynamamız gerektiğine karar verdi” dedi.

‘OY VERMEK BİR HAKTIR’

Çok zor bir gün geçirdiklerinin altını çizen Pique, “Polis ve Guardia Civil’in fotoğrafları ortada. Ben bir Katalan’ım ve kendimi bir Katalan olarak hissediyorum. Katalonya halkının tutumundan dolayı gururluyum. Oy vermek bir haktır ve savunulmalıdır” derken gözyaşlarına engel olamadı. 01 Ekim 2017 İspanya`daki referandum La Liga`yı karıştırdı! Barcelona-Las Palmas maçı öncesi... İspanya'nın Katalonya bölgesinde düzenlenen kritik bağımsızlık referandumda yaşanan olaylar futbola da yansıdı. La Liga'da oynanacak Barcelona-Las Palmas maçı öncesi gerilim tırmandı. Karşılaşma güvenlik gerekçesiyle seyircisiz oynanacağını açıkladı. İlgili Haberi Oku

‘PROBLEM OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORLARSA, MİLLİ TAKIMI BIRAKIRIM’

İspanya Milli Takımı’nda yer alması ile ilgili konuşan Gerard Pique, “Bence Milli Takım’a devam edebilirim. İspanya’da bugün olanları kabul etmeyen ve demokrasiye inanan pek çok insan var. Ama eğer yönetim gerçekten bir problem olduğumu düşünüyorsa, 2018’den önce milli takımı bırakırım” diyerek sözlerini noktaladı. 01 Ekim 2017 Barcelona`nın efsanelerinden İspanya`daki referanduma destek İspanya'da Katalonya'daki bağımsızlık referandumu oldukça gergin başladı. Polisin engellemeye çalıştığı oy verme işlemine Barcelona'nın efsane isimleri Puyol ve Xavi de destek verdi. İlgili Haberi Oku