SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’dan ‘grev’ kararına destek! Ligden çekilecekler mi?

İspanya'daki olaylı bağımsızlık referandumu sonrası Katalan ekibi Barcelona, şehirdeki grev kararına destek vereceklerini açıkladı.

Güncellenme: 22:15, 02/10/2017
Barcelona’dan ‘grev’ kararına destek! Ligden çekilecekler mi?

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, İspanya’daki olaylı referandum süreci sonrası alınan grev kararına destek vereceklerini açıkladı.

Katalonya’nın bağımsızlık referandumuna İspanya Hükümeti’nin izin vermemesi sonrasında çıkan olaylar, Barcelona kulübünü de olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Las Palmas ile seyircisiz oynanan karşılaşmanın ardından Başkan Bartomeu’nun “Maça çıkmamak bize 6 puana mal olurdu” açıklaması sonrası Asbaşkan Vilarrubi ve yönetim kurulu üyesi Mones istifa etti.

Katalonya’daki ‘grev’ kararının ardından açıklama yapan Başkan Bartomeu, kulübün ofislerini kapatacağını ve takımın antrenman yapmayacağını açıkladı.

İLGİLİ HABER `Maça çıkmayalım`... Barcelona`da soyunma odası ikiye bölündü! `Maça çıkmayalım`... Barcelona`da soyunma odası ikiye bölündü!

“TARİHİ BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

Katalonya Referandumu’nun ardından yaşanan olaylar hakkında konuşan Bartomeu, “Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin özgürlüklerine daha çok bağlıyız. Vatandaşlara saygı çerçevesinde siyasi bir çözüm bulunmasını savunuyoruz. Katalonya’ya sadık bir bağlılığımız var ve bunu elimizdeki tüm imkanlarla göstereceğiz. Dün demokrasiyi savunanlarla ve saldırıların mağdurlarıyla dayanışma içindeyiz. İspanya ulusal polisi, orantısız güç kullandı. Katalonya’nın kendi geleceğine karar vermesini destekliyoruz” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABER İspanya Milli Takım antrenmanına protestolar damga vurdu İspanya Milli Takım antrenmanına protestolar damga vurdu

“ALDIĞIM EN ZOR KARARDI”

Las Palmas mücadelesinin seyircisiz oynanmasına değinen Bartomeu, “Katalan yerel polisi maçın normal şartlarda oynanabileceğini söyledi. Güvenlikle ilgili maçı iptal etmek için hiçbir sebep yoktu. Biz, Katalonya’nın yaşadığı olağanüstü durumdan dolayı maçın ertelenmesini istedik. Ama kabul edilmeyince de ülkemizin yaşadıklarını tüm dünyaya göstermek için seyircisiz oynama kararı aldık. Bu benim başkan olarak aldığım en zor karardı” dedi.

LİGDEN ÇEKİLECEKLER Mİ?

“Katalonya’nın olası bir tek taraflı bağımsızlık ilanında Barcelona, La Liga’yı bırakacak mı? Fransa veya İngiltere liglerinde oynama seçeneklerini değerlendiriyor musunuz? sorusuna yanıt veren Bartomeu, “Katalonya olarak zor anlar yaşıyoruz. Zamanı geldiğinde yönetim kurulumuz sakin bir şekilde kararını alacaktır.” dedi.

İLGİLİ HABER Pep Guardiola`dan Katalonya Referandumu hakkında flaş sözler Pep Guardiola`dan Katalonya Referandumu hakkında flaş sözler

Yayınlanma Tarihi:21:30,