SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman’dan Bülent Yıldırım’a: Beşiktaş’ın intikamını aldın

Fenerbahçe'de öfke dinmiyor. Akhisarspor yenilgisi sonrası soluğu iki kırmızı çıkartan hakem Bülent Yıldırım’ın yanında alan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, “Bu kartla niyetini açık bir şekilde gösterdin. Beşiktaş’ın intikamını aldın” sözleriyle isyan etti.

Güncellenme: 10:10, 02/10/2017
Aykut Kocaman’dan Bülent Yıldırım’a: Beşiktaş’ın intikamını aldın

İki maçlık galibiyet serisi Akhisar deplasmanında sona eren, daha da önemlisi iki tartışmalı kırmızı kartla iki önemli oyuncusunu yitiren Fenerbahçe’de, hakem öfkesi var. Maçın ardından soluğu Bülent Yıldırım’ın yanında alan Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın söyledikleri ortaya çıktı. Kocaman, Yıldırım’a, “Ne gördün de kırmızı kart verdin çok merak ediyorum” diye isyan etti. Tecrübeli çalıştırıcı şu ifadeleri kullandı:

“Bu kadar kolay kırmızı kart gösterilmez. Oyuncu topa müdahale ediyor, kesinlikle art niyetli bir hareketi yok. Maç boyunca zaten ‘Bir şeyler yapabilir miyim’ diye arıyordun, bu kartla niyetini açık bir şekilde gösterdin. Beşiktaş'ın intikamını aldın.”

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie`nin maaşı FIFA`dan Fenerbahçe`nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie`nin maaşı FIFA`dan

GÖRÜNTÜLERİ TEKRAR TEKRAR İZLEDİ

Aykut Kocaman, maçın ardından yayıncı kuruluştan görüntüleri de tekrar tekrar izledi, tepkisi dinmedi. Aykut Kocaman’ın, “Alper’in topa müdahalesi net bir şekilde gözüküyor. Bu harekete nasıl kırmızı kart verilir” sözleriyle isyan etti. Başarılı teknik adamın futbolcularına da bir çift sözü vardı. Kocaman, soyunma odasında, “Hepiniz çok istekliydiniz. Bu da takım oyunundan uzaklaşmamıza neden oldu. Takımı kurtarma adına oyunu tamamen bireyselleştirdiniz. Bu nedenle pozisyon kayıpları yaşadık. Sahada sergilediğimiz futbol Fenerbahçe’ye yakışmadı. Oyun disiplinini kaybettiğinizde neler olduğunu gördük” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`den TFF`ye karşı operasyon Fenerbahçe`den TFF`ye karşı operasyon

YÖNETİMLE KONUŞTU

Aykut Kocaman, yöneticilerle de durum değerlendirmesi yaptı. Hakem yönetimlerinden yana şikâyetini bildiren Fenerbahçe hocası, bu konuşmada ise oyuncularına sahip çıktı. Kocaman, “Bu takım son derece güçlü ve kaliteli oyunculardan kurulu. İlerleyen zamanda daha iyi olacak. Her takımı yenebilecek güce ve kapasiteye sahibiz ama hakemleri yenme şansımız yok. Ne yazık ki hakemler skorları belirliyor” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:09:55,