SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya’daki referandum La Liga’yı karıştırdı! Barcelona-Las Palmas maçı öncesi…

İspanya'nın Katalonya bölgesinde düzenlenen kritik bağımsızlık referandumda yaşanan olaylar futbola da yansıdı. La Liga'da oynanacak Barcelona-Las Palmas maçı öncesi gerilim tırmandı. Karşılaşma güvenlik gerekçesiyle seyircisiz oynanacağını açıkladı.

Güncellenme: 17:05, 01/10/2017
İspanya’daki referandum La Liga’yı karıştırdı! Barcelona-Las Palmas maçı öncesi…

İspanya'nın Katalonya Özerk Bölgesi'nde bağımsızlık referandumu polis müdahalesi nedeniyle olayların çıkmasına neden oldu. İspanya İçişleri Bakanlığı, referandumu engellemek için 10 binden fazla polis ve askeri Barcelona sokaklarında görevlendirdi. Ülkede yaşanan bu gergin ortam, futbola da sıçradı. İspanya La Liga’da Barcelona ile Las Palmas arasında bugün saat 17:15’te oynanacak olan maç öncesi iki takım arasındaki gerilim tavan yaptı.

İLGİLİ HABER Barcelona`nın efsanelerinden İspanya`daki referanduma destek Barcelona`nın efsanelerinden İspanya`daki referanduma destek

Önce Katalan ekibi Barcelona, şehirde yaşanan olaylar nedeniyle Las Palmas maçının ertelenmesini istedi. Las Palmas yönetimi de maç öncesi resmi sitesinden”Katalonya referandumunu tanımıyoruz” açıklaması yaparak gerilimi tırmandırdı. Barcelona’nın erteleme talebi önce İspanya Futbol Federasyonu tarafından kabul görmedi. Barcelona, Las Palmas maçının seyircisiz oynanacağını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi:14:24,