SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uğur Meleke’den Akhisarspor-Fenerbahçe maçı değerlendirmesi

Fenerbahçe'nin deplasmanda Akhisarspor'a 1-0 yenildiği maçı değerlendiren yazar Uğur Meleke, sarı lacivertli ekibin yetenekli oyuncu sıkıntısı çektiğine değindi.

Güncellenme: 09:11, 30/09/2017
Uğur Meleke’den Akhisarspor-Fenerbahçe maçı değerlendirmesi

Yazar ve yorumcu Uğur Meleke, Akhisarspor’un Fenerbahçe’yi 1-0 yendiği maçının ardından çok önemli tespitlerde bulundu.

İşte Meleke’nin yazısından dikkat çeken detaylar;

“Santrafor Henrique'yi de oyunda fazla tutmayıp, bir orta saha oyuncusuyla değiştirdi zaten Okan Hoca. Yani Manisa deplasmanına geliyorsanız, sete yerleşip, yavaş paslaşıp, Akhisarlılar'ın boşluk vermesini beklemek pek akılcı bir iş değil. Böyle disiplinli takımları yenmeniz için ortaya akıl koymanız lazım. Seri düşünce koymanız lazım. Yetenek koymanız lazım. Dün Fenerbahçe'de bu yoktu.” İLGİLİ HABER Selçuk Dereli: Bülent Yıldırım, F.Bahçe`nin maçı kaybetmesi için elinden geleni yaptı Selçuk Dereli: Bülent Yıldırım, F.Bahçe`nin maçı kaybetmesi için elinden geleni yaptı

“TAKIMDA SAĞ-SOL AÇIK YOK”

“Fenerbahçe, 3 haftadır 4-3-2-1 oynuyor, bir anlayış istikrarı yakalamış gözüküyorlar. Takımda sol açık-sağ açık yok, Valbuena-Giuliano ikilisi, Janssen'in arkasında duble oyun kurucu rolündeler. Merkezde kalabalıklar, seri ve kısa paslarla rakibi ortadan delmeye uğraşıyorlar. Herkes rolünü benimsemiş gibi, bir oyun tanımı var gibi.” İLGİLİ HABER Ali Yıldırım, hakem Bülent Yıldırım`ın üzerine yürüdü Ali Yıldırım, hakem Bülent Yıldırım`ın üzerine yürüdü

“YETENEĞİNİ BELLİ EDEN TEK KİŞİ…”

“Ama Akhisar'ı yenmek için pozisyon disiplini ve telepati yetmez, birinin çıkıp çalım atması, bir-iki yeteneklinin verkaca girip adam eksiltmesi, rakibinden daha zeki ve yetenekli olduğunu hissettirmesi gerek. Dün sahadaki 22 adam içinde yeteneğini belli eden tek kişi, Akhisar'ın sağ beki Miguel Lopes'ti. Ne Giuliano'yu fark ettik sahada, ne Janssen'i. Valbuena da karşısında Lopes gibi çabuk ve akıllı bir rakip bulunca yok oldu.”

“ELİYLE UMUT VEREN ATAĞI KESTİ”

“Onlar yok olursa siz büyük takım olduğunuzu hissettiremezsiniz zaten. Sahaya yetenek departmanında fark koyamazsınız, mücadele departmanı kazanmanıza yetmez. Orada Akhisar sizi alt eder. Etti de zaten. Dünkü maçta da tartışmalı birçok pozisyon vardı yine. Skrtel'in ikinci sarı kartla gelen kırmızısı doğru çünkü Slovak oyuncu eliyle umut veren atağı kesti.”

“HAKEMİN NE GÖRDÜĞÜNÜ GERÇEKTEN ÇÖZEMEDİM”

“Alper Potuk-Miguel Lopes pozisyonunda hakemin ne gördüğünü ben gerçekten çözemedim, kırmızı kartı bırakın faul düdüğü bile tartışmalı. Janssen'ın da sol açıkta ikinci sarı gerektiren bir müdahalesi vardı ilk yarıda”