SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Şenol Güneş’i kurtaran Emre Belözoğlu kararı!

Şenol Güneş’i kurtaran Emre Belözoğlu kararı!

Siyah-Beyazlılar olaylı derbinin ardından PFDK'ya sevk edilen tecrübeli hoca için öyle bir emsal gösterdi ki...

Beşiktaş, Emre Belözoğlu'nun 2014-2015'te Fenerbahçe forması giyerken hakaret fiiliyle disipline gönderilip, sportmenliğe aykırı harekete çevrilen kararını Şenol Güneş'in savunmasına koydu.

Üç yıl önce, “Allah belanı versin” sözü hakaret sayılmadığı için siyah-beyazlı teknik adam da bir maçla kurtuldu. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş bir maç ceza aldı, herkes şaştı kaldı.  Ülker Stadı'ndaki olaylı Fenerbahçe derbisinin ardından “hakaret” eylemi nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Güneş, alt sınırı üç maç olan bir suçu nasıl bir maç cezayla geçmişti.

İşte burada işin püf noktası, yapılan savunmada gizliydi. Çünkü Beşiktaşlı hukukçular öyle bir yerden yakaladı ki, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu da buna uymak zorunda kaldı. 28 Eylül 2017 PFDK Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi ile ilgili kararını verdi Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili PFDK kararları açıklandı. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e 1 maç ceza verilirken Mahmut Uslu 45 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı. İlgili Haberi Oku

“ALLAH BELANI VERSİN” DEMİŞTİ

Siyah-beyazlılar, savunmada Fenerbahçe'yi örnek gösterdi. 2014-15 sezonunda o dönem sarı-lacivertli formayı giyen Emre Belözoğlu, 30 Kasım 2014 tarihinde oynanan Eskişehirspor maçında hakeme, “Allah belanı versin” dediği gerekçesiyle Tolga Özkalfa'dan kırmızı kart görmüştü.

Deneyimli futbolcu, “Ben Allah belanı vermesin dedim” dese de hakem bunu hakaret olarak algıladı ve kırmızı kartını çıkardı. TFF Hukuk Müşavirliği de hakaret suçuyla Emre'yi PFDK'ya sevk etti.

KÜFÜRLER RAPORDA YER ALMADIĞI İÇİN…

O gün çıkan karar çok önemli ve emsal değeri taşıyordu. Çünkü bu söz hakaret olarak sayılmamış, Emre Belözoğlu da sportmenliğe aykırı sözler nedeniyle bir maçla cezalandırılmıştı. İşte bu karar Şenol Güneş'in kurtuluşu oldu.

Çünkü yayıncı kuruluşun çekimlerinde görülen ve dudak okuma yöntemiyle anlaşılan diğer küfürler raporlarda yer almadığı için Güneş'e de bir maç ceza uygulandı.

29 Eylül 2017 Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş`e verilen cezaya Fenerbahçe`de çok sert tepki! Fenerbahçe Kulübü, Beşiktaş derbisinde haleme küfür ettiği gerekçesiyle tribüne gönderilen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e PFDK tarafından verilen 1 maçlık cezaya tepki gösterdi. Kulüpten yapılan açıklamada, cezanın Türk hakemlerini aşağılamaya zemin hazırladığı savunuldu. İlgili Haberi Oku

Skorer