SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Emre Belözoğlu'nun 2014-2015'te Fenerbahçe forması giyerken hakaret fiiliyle disipline gönderilip, sportmenliğe aykırı harekete çevrilen kararını Şenol Güneş'in savunmasına koydu.

Üç yıl önce, “Allah belanı versin” sözü hakaret sayılmadığı için siyah-beyazlı teknik adam da bir maçla kurtuldu. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş bir maç ceza aldı, herkes şaştı kaldı.  Ülker Stadı'ndaki olaylı Fenerbahçe derbisinin ardından “hakaret” eylemi nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Güneş, alt sınırı üç maç olan bir suçu nasıl bir maç cezayla geçmişti.

İşte burada işin püf noktası, yapılan savunmada gizliydi. Çünkü Beşiktaşlı hukukçular öyle bir yerden yakaladı ki, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu da buna uymak zorunda kaldı. İLGİLİ HABER PFDK Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi ile ilgili kararını verdi PFDK Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi ile ilgili kararını verdi

“ALLAH BELANI VERSİN” DEMİŞTİ

Siyah-beyazlılar, savunmada Fenerbahçe'yi örnek gösterdi. 2014-15 sezonunda o dönem sarı-lacivertli formayı giyen Emre Belözoğlu, 30 Kasım 2014 tarihinde oynanan Eskişehirspor maçında hakeme, “Allah belanı versin” dediği gerekçesiyle Tolga Özkalfa'dan kırmızı kart görmüştü.

Deneyimli futbolcu, “Ben Allah belanı vermesin dedim” dese de hakem bunu hakaret olarak algıladı ve kırmızı kartını çıkardı. TFF Hukuk Müşavirliği de hakaret suçuyla Emre'yi PFDK'ya sevk etti.

KÜFÜRLER RAPORDA YER ALMADIĞI İÇİN…

O gün çıkan karar çok önemli ve emsal değeri taşıyordu. Çünkü bu söz hakaret olarak sayılmamış, Emre Belözoğlu da sportmenliğe aykırı sözler nedeniyle bir maçla cezalandırılmıştı. İşte bu karar Şenol Güneş'in kurtuluşu oldu.

Çünkü yayıncı kuruluşun çekimlerinde görülen ve dudak okuma yöntemiyle anlaşılan diğer küfürler raporlarda yer almadığı için Güneş'e de bir maç ceza uygulandı.

İLGİLİ HABER Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş`e verilen cezaya Fenerbahçe`de çok sert tepki! Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş`e verilen cezaya Fenerbahçe`de çok sert tepki!

Skorer