SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray sağlık ekibinden Tolga Ciğerci’yi kurtaran hamle!

Galatasaray sağlık ekibinden Tolga Ciğerci’yi kurtaran hamle!

Galatasaray'ın sağlık heyetinin hamlesi, milli oyuncu Tolga Ciğerci'yi uzun süreli sakatlıktan kurtardı. İşte o haberin detayları...

Galatasaray’ı sırtlayan isimlerden olan Tolga Ciğerci’nin kulüp doktorunun kararı doğrultusunda dinlendirilmesi sonrası Almanya’dan gelen klinik raporu sonrası sakatlığın boyutunu gözler önüne serdi.

Eklem kapsülündeki ödem ve ağrı nedeniyle sağlık kurulu tarafından 2-3 hafta dinlendirme kararı sonrası Tolga Ciğerci çarşamba günü Almanya’ya gitmişti.

Almanya’da tekrar muayene olan Tolga Ciğerci’nin raporu dün kulübe ulaştı. Alman doktorlar raporda “Doğru ve yerinde bir teşhise imza atmışsınız. İyi ki futbolcunun dinlenmesine karar kılmışsınız” görüşünde bulundu.

30 Eylül 2017 Galatasaray`da Selçuk İnan kararı Galatasaray'ın teknik patronu, ekibiyle toplantı yaptı. Sezonun 11 futbolcuyla bitmeyeceğini vurgulayan Hırvat çalıştırıcı, “Selçuk'u kazanmak zorundayız. Fernando'ya bir şey olursa oynatabileceğim en uygun isim o” dedi. İlgili Haberi Oku

3 AY SAHALARDAN UZAK KALABİLİRDİ

Rapora göre Tolga’nın oynamaya devam etmesi halinde 3 ay sahalardan uzak kalma riski bulunduğunu belirten Alman doktorlar, Galatasaray Sağlık Kurulu’nun doğru bir karara imza attıklarını aksi takdirde hastalığın kronikleşme riskinin de bulunduğu belirtildi.

DERBİYE YETİŞECEK

Galatasaray Sağlık Kurulu’nun hedefi ilk 6 haftada 5 gol kaydeden Tolga’nın Fenerbahçe maçına yetiştirilmesini sağlamak. Tolga, derbiye kadar dinlendirilecek ve ilaç tedavisi uygulanacak. Daha sonra özel egzersiz programı uygulanacak.

MİLLİ TAKIMA GÖNDERİLMEYECEK

Ayrıca G.Saray, A Milli Takıma sağlık durumu hakkında ayrıntılı bir yazı göndererek Tolga Ciğerci’nin kadroya alınmaması için affını istedi.

30 Eylül 2017 Igor Tudor`dan Feghouli`ye motivasyon konuşması: `Göster kendini` Galatasaray'ın teknik patronu, Cezayirli oyuncuyla bir motivasyon toplantısı yaptı ve “Kaliteni ve kapasiteni biliyoruz. Taraftar da senden çok şey bekliyor. Karabük maçı senin maçın olsun” dedi. İlgili Haberi Oku

Hürriyet