SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sergio Ramos’tan Gerard Pique’ye ‘bağımsızlık referandumu’ tepkisi

Barcelona'nın yıldızı Pique'nin, Katalonya'nın düzenlediği bağımsızlık referandumu ile ilgili yaptığı paylaşıma İspanya Milli Takımı kaptanı Sergio Ramos'tan tepki geldi.

Güncellenme: 14:17, 29/09/2017
Sergio Ramos’tan Gerard Pique’ye ‘bağımsızlık referandumu’ tepkisi

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / İspanya Milli Takım kaptanı Sergio Ramos, Barcelona’nın savunma oyuncusu Gerard Pique’nin Katalonya’nın bağımsızlık referandumunu destekleyici bir tweet atmasını eleştirdi.

Dünya Kupası Elemeleri maçları öncesinde Katalonya’nın bağımsızlık referandumuyla ilgili Twitter’da paylaşım yapan Pique, “Bugünden pazar gününe kadar kendimizi barış içinde ifade edelim. Onlara mazeret vermeyelim. İstedikleri bu. Güçlü ve yüksek sesle söyleyelim; oy kullanacağız.” ifadelerini kullandı.

Konu hakkında açıklama yapan Real Madrid ve İspanya Milli Takımı’nın yıldızı Sergio Ramos, “Yuhalanmak gibi bir amacı yok ise, Pique'nin tweet'i yaptığı en iyi şey değildi” dedi.

Pique’nin açıklamasının yanlış zamanda olduğunu dile getiren Ramos, “Elbette herkes istediğini söylemekte serbest ancak bir kaptan olarak takımdaki atmosferden sorumluyum. Pique'nin ne yaptığını bildiğine eminim ancak belki de bunun zamanlaması doğru değildi ve açıkçası bana hiç yardımcı olmadı” ifadelerini kullandı.

1 Ekim’de düzenlenecek referandum, İspanya hükümeti tarafından yasa dışı ilan edildi. Yetenekli futbolcu daha önce birçok kez Barselona şehrinde düzenlenen bağımsızlık gösterisine katıldı.

İLGİLİ HABER `Pique ile Shakira ayrıldı` iddiası yalanlandı! `Pique ile Shakira ayrıldı` iddiası yalanlandı!