SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Favre’den bir Sneijder açıklaması daha!

Favre’den bir Sneijder açıklaması daha!

Nice Teknik Direktörü Lucien Favre, Wesley Sneijder'i kadroya almaması ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Nice Teknik Direktörü Lucien Favre, Wesley Sneijder’i kadroya almaması için yaptığı, “4-4-2 oynuyoruz, ona burada yer bulmam zor” açıklamasının ardından Hollandalı yıldızla ilgili yeni bir açıklamada bulundu.

Sneijder’in durumunu anladığını ve onun bu şartları kabul etmesinin zor olduğunu belirten Favre, “Mantıklı olarak bunu kabul etmesi kolay değil. Eğer bir oyuncu olsaydım, ben de aynı düşünürdüm. Başka türlüsünü düşünmek, aptallık olurdu. Zor olsa da, durumunu anlıyorum. Eminim er ya da geç ona ihtiyacımız olacak. Takvimimiz sıkışık olduğundan, bir zaman ona ihtiyaç duyacağız” ifadelerini kullandı.

Favre, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada da, “Biz 4-4-2 oynuyoruz. O 9 numaranın arkasında, 9,5 gibi oynuyor. Ona kadroda yer bulmam zor. Bunu ona da açıkladım” ifadelerini kullandı.

Wesley Sneijder, Nice’in Vitesse ile oynadığı UEFA Avrupa Ligi mücadelesinde kadroya dahil edilmemişti. Hollandalı yıldız, bu sezon sadece 3 maçta Nice forması giydi ve 265 dakikada skor katkısı veremedi.

(Sporx)

28 Eylül 2017 Wesley Sneijder`e şok: `Ona kadroda yer bulmam zor` Fransa takımlarından Nice'te forma giyen Wesley Sneijder, teknik direktör Favre'nin planları arasında yer almıyor. İlgili Haberi Oku