SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mesut Bakkal’dan organ bağışına destek: Aile olarak bağışlayacağız

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, karaciğer yetmezliği sebebiyle hastanede yatmakta olan ve nakil bekleyen Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu halterci Naim Süleymanoğlu'na ailece çok üzüldüklerini belirterek, ''Ailece organlarımızı bağışlayacağız'' dedi.

Güncellenme: 10:04, 28/09/2017
Mesut Bakkal’dan organ bağışına destek: Aile olarak bağışlayacağız

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, DHA’ya açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin organ bağışında çok eksik olduğunu ifade eden Bakkal, “Avrupa’ya oranla organ bağışında çok gerilerde olan bir ülkeyiz. Naim Süleymanoğlu’nun haberlerini izledikten sonra evde kızlarımla biz de bu konu üzerine çok konuştuk. Bir can kurtarmak her şeyden daha önemli. Ülkemizde binlerce hastanın nakil beklediğini biliyorum. Futbolcu olur, siyasetçi olur ama önce insan ve bir insanın kurtulması çok önemli. Belli bir noktaya gelince isimlerin önemi olmadığını düşünüyorum. Bu bir insanlık görevi” diye konuştu.

“ORGAN NAKLİ KONUSUNDA ÇOK DAHA DUYARLI OLUNMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Hasta bir insana bağışlanan organla yaşadığını düşünmenin çok güzel bir duygu olduğunu kaydeden Mesut Bakkal, “Şu an medya önünde olduğu için Naim’i tüm Türkiye biliyor. Bilinmeyen insan sayımız binlercedir buna eminim. Tüm insanlara organlarınızı bağışlayın diyorum. Sizin kalbinizle, ciğerinizle ve sizin gözünüzle bir insanın bakması, arkada kalan bizleri mutlu edecektir. Bizim gibi kamuoyunda önde olan insanların organ nakli konusunda çok daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Biz ailece vereceğiz. Yeni nesil inanılmaz. Bizlerden daha çok duyarlılar. Kızlarım ‘Organlarımızı bağışlayalım’ diyor. Biz de ailece bağışlayacağız” şeklinde ifadeler kullandı.