SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

U19 maçındaki kavga ülkeyi karıştırdı! Uruguay’da futbol askıda!

Uruguay'da Platense ve Basanes takımlarının U19 kategorisindeki maçında taraftarların sahaya girmesinin ardından çıkan olaylar nedeniyle ülke genelinde futbol aktiviteleri askıya alındı

SÖZCÜ SKOR DIŞ HABERLER / Uruguay Futbol Federasyonu, geçtiğimiz hafta sonu Platense ve Basanes takımları arasında oynanan U19 maçında hakemlere gerçekleştirilen saldırı nedeniyle ülkedeki bütün futbol aktivitelerini durdurma kararı aldı.

U19 maçında sahaya giren taraftarların futbolcularla birlikte hakemlere saldırmasının ve çirkin görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Barcelona’nın Uruguaylı yıldızı Luis Suarez de olayların son bulması gerektiği yönünde bir açıklama yaptı.

27 Eylül 2017 Jose Mourinho`nun aklı Roma`nın orta sahası Radja Nainggolan`da! Manchester United Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun, Roma'nın orta saha oyuncusu Radja Nainggolan'ı takip etmeleri için Atletico Madrid maçına scout yolladığı ortaya çıktı. İlgili Haberi Oku

Konu hakkında duyuru yayınlayan Uruguay Futbol Federasyonu, “Uruguay Futbol Hakemleri Birliği ve Uruguay Futbol Federasyonu’nun ortak kararı neticesinde bütün aktiviteler durdurulmuştur” ifadelerini kullandı.

30 yaşındaki Suarez ise yaptığı paylaşımda “Futbolda artık şiddet yok, barış ve huzur içinde bir futbol yaşayalım. Ülkemizde bu güzel sporun keyfini çıkaralım. Herkese saygı gösterin” dedi.

Tribündeki küçük bir çocuğun sahaya attığı taş sonrasında hakem maçı durdurma kararı alırken kadın yardımcı hakemin de çıkan olaylar sırasında yaralandığı öğrenildi.

27 Eylül 2017 Cristiano Ronaldo`dan eleştirilere ve Manchester United iddialarına yanıt Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, hakkında yapılan eleştirilere şaşırdığını söylerken Manchester United'a transfer olacağı iddialarına da yanıt verdi. İlgili Haberi Oku