SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Stadın elektrikleri gitti, Şenol Güneş ‘dinlenmemiz iyi oldu’ dedi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Leipzig maçında yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili 'Bizim açımızdan dinlenmek iyi oldu' dedi.

Güncellenme: 09:27, 27/09/2017
Stadın elektrikleri gitti, Şenol Güneş ‘dinlenmemiz iyi oldu’ dedi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Leipzig maçının ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Güneş, çok genç ve fizik gücü yüksek bir takıma karşı oynadıklarını söyleyerek, “Taraftarlara ve bu galibiyeti alan oyuncularıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan ikinci yarıda bir ara stat ışıklarının sönmesiyle ilgili de konuşan Güneş, olayın kendilerine de sürpriz olduğunu dile getirdi.

Şenol Güneş, “Jeneratörün arıza yaptığını söylediler. Bu iyi bir şey değil. Özellikle böyle güzel bir statta olmaması gerekirdi. Kimseyi suçlamak istemiyorum tabii ki. Ama bizim açımızdan dinlenmek için iyi oldu” dedi. İLGİLİ HABER Elektriklerin gitmesi Almanları kızdırdı! Elektriklerin gitmesi Almanları kızdırdı!

İlk 15-20 dakikada oyuna çok iyi başladıklarının altını çizen Güneş, “Maçın başında fizik gücü olarak daha iyiydik. Seyirci tabii ki çok önemliydi. Ama kötü oynayan bir takım olsa, kimse etkilenmezdi bu kadar. Ses yüksekliği çok etkili olabilirdi. Bundan genç oyuncular etkilenebilir. Bruma yabancı değil buraya. Şampiyonlar Ligi'nde her sahada bu olabilir ama bizim sahamızda çok iyi bir ambiyans var” ifadelerini kullandı.

“WERNER ÖNEMLİ BİR OYUNCUYDU”

Leipzig'in topun olduğu bölgeye kalabalık gittiğini söyleyen başarılı hoca, “Bu nedenle biz de daha çok ters tarafa oynadık. Zaman zaman alan daraltmayı biz de yaptık. Porto maçında da savunma anlayışlı oynatmaya çalıştığım dönemler oldu. Talisca bunda zayıf kalıyor. Rakipte Werner önemli bir oyuncuydu. Çıkması bizim için iyi oldu. Keita beklenenin altında oynadı. Oyuncularımız ilk yarıda çok iyi işler yaptı. İkinci yarıda da fizik güçleri daha iyi olduğu için onlar iyi işler yaptı” diye konuştu. İLGİLİ HABER Şenol Güneş`ten Werner ve taraftar sözleri Şenol Güneş`ten Werner ve taraftar sözleri

“GEYİK MUHABBETİYLE İŞ YAPAMAYIZ”

Fenerbahçe mağlubiyeti sonrasında kendileri adına çok önemli bir şeyin değişmediğini söyleyen Güneş, “Takımda değişen bir şey yok. Her hafta bir sonraki maçı düşünüyoruz. Kamuoyu bu yorumu yapıyor ama bizim gündemimizde yok. Geyik muhabbetiyle iş yapamayız. Bizim yapacağımız kendi gerçeklerimiz. Bugün itibariyle bu maç bitti. Yarın itibariyle bir sonraki maça nasıl hazırlanır onu düşüneceğiz. Rakipte çok önemli oyuncuların olduğunu düşünüyoruz. Keita çok genç. Atiba da çok koşuyor ve tecrübesiyle akıllı da oynuyor. Oyuncu yarıştırması yapmıyorum. Leipzig'e saygı duyuyorum. Çok iyi bir proje olarak ilerliyorlar. Bizim başka sorunlarımız var ve bunlarla ilgili konuşursam ceza alırım. Taraftarımız var hocamız var, oyuncumuz var. Sahada yalnız kalmayacağız. Ceza alıp almayacağımı bilmiyorum, aldıktan sonra bakarız. Türk futboluyla alakalı yorum yapmak istemiyorum. Leipzig maçıyla ilgili konuşmak istiyorum” dedi. Sağ bekte yaşanan sakatlıklarla ilgili konuşan Güneş, Beck'in takımdan ayrılmasıyla ilgili olarak da, “Beck bizim için önemli bir oyuncuydu. Transfer koşullarında sıkıntılarımız vardı. FFP için de Beck'e böyle bir talep vardı ve değerlendirdik. Marcelo da aynı şekilde transfer oldu. Bazen bir futbolcunun gitmesini istemezsiniz ama gitmesi gereklidir. Adriano'nun sakatlığı vardı, bugün de Medel'de problem oldu. Sağ tarafa gelende problem oluyor herhalde” diyerek sözlerini tamamladı.