SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda RB Leipzig’i 2-0 yendiği maçın ardından konuşan Kaptan Oğuzhan Özyakup açıklamalarda bulundu. Oğuzhan muhteşem atmosferi “Şampiyonlar Ligi olduğu için belki farklıydı ama biz burada daha önce de çok güzel maçlar oynadık. Devler Ligi heyecanı farklı bir coşku yarattı ve rakip bundan özelikle ilk 20 dakika çok etkilendi. Basit hatalar yaptılar. Hatta Werner bu yüksek ses nedeniyle oyundan çıktı diye biliyorum. Önde basmak istedik ve böylece golü de bulduk” şeklinde değerlendirdi.

Oğuzhan oyunu ise, “Kontrollü oynadık. Bu seviyede akıllı oynamak gerekiyor. Çünkü hızlı oyuncuları vardı. Onların yaptıkları işi biz yaptık üç ve dördü de bulabilirdik. Geçen sezon hatırlarsanız son maça kalmıştı her şey bizim elimizdeydi. Tur atlamaya çok yakındık ve devam ettik Avrupa Lig’inde çeyrek final oynadık ve şu an yeniden Avrupa’da başarılı olmanın heyecanını taşıyoruz. Zor gruptayız her şey olabilir. Diğer maçlara da çok iyi hazırlanııp devam etmemiz gerekiyor” sözleriyle aktardı.

İLGİLİ HABER Quaresma: Derbi futbol oynamamız engellendi! Ceza alabirim... Quaresma: Derbi futbol oynamamız engellendi! Ceza alabirim...

Derbinin ardından motive olmalarının zor olup olmadığını ise “Sonuçta Şampiyonlar Ligi herkesin oynamak istediği bir platform. Oyuncu olarak Şampiyonlar Ligi maçına çok kolay motive olurum. Derbide olan belli, atlattık ve karakter gösterdik” dedi. Oğuzhan, derbi galbiyeti mi, Devler ligi galibiyeti mi” sorusuna ise “İkisinin de ayrı bir önemi var ancak Şampiyonlar Ligi’nde taraflı tarafsız herkesi mutlu ediyorsunuz. Türkiye arkanızda. Ancak bizim için her maç önemli” şeklinde yanıt verdi.

Yayınlanma Tarihi:00:24,