SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konyaspor taraftarlarından İzmir Marşı kararı!

Konyaspor taraftarı, eski başkanları Ahmet Şan'ın söylemedikleri için teşekkür ettiği İzmir Marşı hakkında yeni karar aldı! SKOR'a özel olarak konuşan Nalçacılılar'ın basın sözcüsü İlker Kırnaz, "Tüm Türkiye'ye İzmir Marşı nasıl söylenir göstereceğiz" dedi.

Güncellenme: 20:59, 27/09/2017
Konyaspor taraftarlarından İzmir Marşı kararı!

SKOR ÖZEL – Atiker Konyaspor, UEFA Avrupa Ligi’nin 2. haftasında Portekiz ekibi Vitoria Guimaraes ile karşılaşacak. Konya Stadı’ndaki mücadelede yeşil-beyazlı taraftarlar, takımlarıyla uzun bir aradan sonra bir araya gelecek. Beşiktaş ile oynanan Süper Kupa maçındaki çıkan olaylar sonrasında alınan 5 maç ceza nedeniyle ligde oynanan 3 karşılaşmada takımlarından uzak kalan taraftarlar, tribün şov yapmaya hazırlanıyor.

Skor’un ulaştığı Konyaspor Taraftar Grubu Nalçacılılar’ın basın sözcüsü İlker Kırnaz, “Maçtan 10 dakika önce marşlarımızı söylemeye başlayacağız. İzmir Marşı’nı, Gençlik Marşı’nı ve Mehter Marşı’nı hep bir ağızdan söyleyeceğiz” dedi. Konyaspor’un İzmir Marşı ile ilgili daha önce kamuoyuna yansıyan tartışmalara da değinen Kırnaz, “Biz, İzmir Marşı başta olmak üzere bunların UEFA Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi ve Milli maçlar gibi uluslararası arenada söylenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Herkes Vitoria Guimaraes maçını izlesin. Tüm Türkiye’ye İzmir Marşı nasıl söylenir Nalçacılılar olarak göstereceğiz” diye konuştu.

Yeşil-beyazlı taraftarların bu kritik maça büyük önem vermesi stadyumun büyük bölümünü doldurması bekleniyor. Açık kanaldan yayınlanacak maçta taraftalar hep beraber İzmir Marşı’nı da söyleyecek.

İLGİLİ HABER Rıdvan Dilmen`den Süper Kupa finali ve İzmir Marşı açıklaması Rıdvan Dilmen`den Süper Kupa finali ve İzmir Marşı açıklaması

NELER OLMUŞTU?

Hatırlanacağı gibi Bylock soruşturması sonrasında istifa eden kulübün eski başkanı Ahmet Şan’ın Temmuz ayındaki İzmir Marşı hakkındaki sözleri büyük tepki çekmişti.

Nalçacılılar'ın her sene geleneksel olarak düzenlediği ‘Birlik, Beraberlik ve İstişare Gecesi'ne katılan AKP Konya İl Başkanı Musa Arat’ın ardından kürsüye gelen Ahmet Şan, “Bugün Türkiye’de maaselef tüm statlar İzmir Marşı’nı söylüyor. Konya hariç. Konya çünkü bu ülkenin birliğini ve her zaman o milli maçlarda gördüğümüz ‘tek bayrak, tek devlet, tek vatan’ duygusuyla hareket eden Nalçacılılardan bu gücü alıyor” şeklinde konuşmuş ve özellikle sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

İLGİLİ HABER Beşiktaş taraftarı Vodafone Park`ı İzmir Marşı`yla inletti Beşiktaş taraftarı Vodafone Park`ı İzmir Marşı`yla inletti

Yayınlanma Tarihi:14:06,