SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor, Wellinton´dan 1.5 milyon euro bonservis bedeli aldı

Sezon başında kampa mazeret üretip katılmayan, bu disiplinsizliği yüzünden para cezası kesilen ve noter zaptı tutulan, daha sonra mukavelesini tek taraflı fesh ederek Kayserispor´dan ayrılan Wellinton Soeres Morais, sonunda 1.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek sarı kırmızılı kulüple olan ilişkisini kesti.

Güncellenme: 11:13, 27/09/2017
Kayserispor, Wellinton´dan 1.5 milyon euro bonservis bedeli aldı

Kayserispor Kulübü yönetim kurulu tarafından Wellinton defterinin böylece kapandığına dikkat çekilerek, BAE´deki Sharjah takımına transfer olan sorunlu oyuncunun 1 milyon 500 bin euro karşılığında bonservisinin verildiği ifade edildi. Wellinton´un menajer, avukat, komisyoncu gibi kişilerin oyununa geldiği ifade edilen Kayserispor Yönetim kurulunun açıklamasında, bu olayın kulüplere, Wellinton´a, konuyu salt çıkara dönüştüren avukat ve menajerlere ders olması istendi.

MENAJER VE AVUKATLARA DERS OLSUN

Açıklamada, “Oyuncuyu gerçek hedefine ulaştırmayan, oyuncuya ilave hiçbir şey kazandırmayan menajer ve avukat oyunları ile cahil futbolcuları kandırılması esasına dayanan bu işlemin futbol dünyasına ders olmasını diliyoruz. İşini iyi ve düzgün yapan menajer ve avukatları tenzih ederek, futbolcudan fazla sayıda ve fazla kazançlı, hiçbir kayıt altında olmayan, futbol dünyası simsarlarını da kamuoyuna havale ediyoruz. Böylece Kulübümüz ve Başkanımız Dr. Erol Bedir’in hep savunduğu biz ne diyorsak o tezi gerçekleşmiş ve ilave olarak oyuncudan ciddi bir gelir elde edilmiştir” denilerek, şu görüşlere yer verildi:

1 MİLYON 500 BİN EURO GETİRDİ VE GİTTİ

“Takip edenlerin bildiği üzere sözleşmesi devam eden oyuncumuz Welliton Soares Morais 09/08/2017 tarihinde alacaklarını alamadığı gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshetmiş ve şehrimizden ayrılmıştı. 2017-2018 sezonunda da sözleşmesi devam edecek oyuncuya hiç borcumuz olmadığı halde; Kendi cahilliğine ilaveten haklı-haksız, helal-haram, meşru-gayrimeşru kazanç sağlama yolunda hiçbir etik değer tanımayan menajer, avukat, komisyoncu, vs kişilerin oyununa gelmiş ve futbolcu olarak geleceğini karartmıştır.

Tek taraflı, haksız fesih yaptığı tarihte kendisine, menajerine ve avukatına bu işlemin haksız olduğunu anlatmamıza ve bunu kamuoyu ile paylaşmamıza rağmen futbolcuya yüklü bir bedel karşılığı, akıl veren menajer ve avukatı kendi karlarına bakmış ve oyuncunun kulübümüzden kopmasını sağlamışlardır. Kayserispor ile bağlarını koparan oyuncu Türkiye ve Yurt dışından 8-10 kulüple görüşmüş; ancak ilk açıklamalarda deklare ettiğimiz Kayserispor´un haklı ve büyük olma engeline takılmıştır. En son olarak daha önceden hiç gitmek istemediği Birleşik Arap Emirlikleri´ne ait Sharjah Kulübü´ne kendi şartları ile değil, transfer olduğu kulübün şartları ile gitmek zorunda kalmıştır. Ancak, bu transfer de oyuncunun geri dönme talebini kabul etmeyen Kayserispor Kulübü´nün rızası alınarak yapılabilmiştir. Adı geçen oyuncu ile Kayserispor Kulübü 2017-2018 sezonu başında yollarını ayırmak istemiş; ancak oyuncu 500 bin Euro bonservis bedeli getiremediği gibi; ilave para talebinde bulunduğu için bu ayrılık gerçekleştirilememiştir ve oyuncu mecburen kulüpte kalmıştır. Kendi arzusu veya akıl verenlerin telkiniyle haksız fesih yaparak kulübümüzden ayrılan futbolcu; ya hiç futbol oynamama veya Kayserispor´la anlaşmak mecburiyetine kalınca; kulübümüzden anlaşma yoluyla ayrılma seçeneğini seçmiş ve bizden hiçbir bedel çıkmaksızın tüm vergi, stopaj, solidarity ödemeleri karşı tarafa ait olmak üzere Kulübümüz´e net 1 milyon 500 bin Euro ödenmesi kaydıyla bu transfere izin verilmiştir” denildi.

İLGİLİ HABER Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica: `Allah görüyor` Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica: `Allah görüyor`