SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman’ın planlarını değiştiren adam; Vincent Janssen!

Fenerbahçe'nin Hollandalı forveti Vincent Janssen'in kısa sürede takıma uyum sağlaması teknik direktör Aykut Kocaman'ın fikrinin değişmesine neden oldu.

Güncellenme: 14:20, 28/09/2017
Aykut Kocaman’ın planlarını değiştiren adam; Vincent Janssen!

Beşiktaş derbisinde sahaya çıkan 11, Aykut Kocaman'ın ideal kadrosu oldu. Takıma sadece Skrtel-Neustadter rötuşu yapılacak. 4-2-3-1 sistemi de aynen devam edecek.

Sabah Gazetesi’nden Volkan Demir’in haberine göre; Fenerbahçe’ye transferin son gününde kiralık olarak katılan Vincent Janssen, takımda adeta domino etkisi yaptı. Alanyaspor ve Beşiktaş maçlarında 1’er gol atıp, 1’er de penaltı yaptıran Hollandalı golcünün performansı, teknik direktör Aykut Kocaman’ın fikrini değiştirmesine neden oldu.

Tüm oyuncular hazır hale geldiğinde takımı çift santrfor oynatmak isteyen tecrübeli çalıştırıcı, “Çok iyi atıcılar” dediği Janssen ve Soldado’yu birlikte oynatma amacındaydı.

Ancak Janssen’in, hem top saklama, hem de golcülük özelliğiyle öne çıkması, sistemde değişikliğe gitme kararını şimdilik rafa kaldırdı.

CEZA SAHASINDA DAHA FAZLA TOPLA BULUŞTURULACAK

Aykut Kocaman, 10 yeni ismin katıldığı takımda ideal 11’ini Beşiktaş derbisinde sahaya sürdüğü kadro olarak belirledi. Sadece Skrtel-Neustadter değişikliğiyle rötuş yapacak olan Kocaman, 4-2-3-1 sisteminden vazgeçmeyecek.

Soldado’yu, hamle oyuncusu olarak kulübede tutacak olan Kocaman, Hollandalı yıldızı Janssen’in ekstra katkısının, orta alandaki çeşitliliği artırdığına inanıyor.

Başarılı teknik adam, Mehmet Ekici, Giuliano, Valbuena gibi pas kalitesi yüksek isimleri bir arada oynatarak, Janssen’i ceza sahasında daha fazla topla buluşturmayı planlıyor.

Yayınlanma Tarihi:08:37,