SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Palabıyık olmayınca…

27 Eylül 2017

Beşiktaş, Leipzig mücadelesine mükemmel başladı. Bu yılki müsabakalar içerisinde en iyi başladığı 90 dakikaydı Beşiktaş'ın…

Dünkü karşılaşmada…

1-Beşiktaş'ın nizami golünü vermeyen hakem yoktu!

2-İki penaltısını vermeyen hakem yoktu!

3-Quaresma'yı gereksiz yere atan hakem yoktu!

Hakem Ali Palabıyık olmayınca Beşiktaş rakibini eze eze yendi. Peki dün gece Beşiktaş başka neleri iyi yaptı?

1-Defansta iyi pozisyon aldı. Adam markajında ve kademelerde mükemmeldi. Ayrıca hiçbir defans oyuncusu, arkasına rakibin sızmasına müsaade etmedi.

2-Talisca, Atiba ve Oğuzhan, Türkiye'nin en iyi orta sahası. Hem rakibi durdurdular hem de kaybettikleri topları çok çabuk geri alıp, kanatlardan etkili ataklar yapılmasını sağladılar.

3-Beşiktaş kanatlarını mükemmel kullandı. Sol tarafta Caner ile Babel, rakibin sağ tarafını tamamen çökertip. Her ikisi de müthiş ortalar yaptı. Böylece fazla sayıda pozisyonu ürettiler. . Babel de golünü attı. Quresma, maçın yıldızı oldu diyebiliriz. Sezonun en iyi futbolunu oynayarak mükemmel işler yaptı. Arkadaşlarını etkili pozisyonlara soktu, takımının ileri uçtaki en büyük gücü oldu.  Bireysel performansını, takım performansı ile birleştirip Beşiktaş'ı sonuca taşıdı.

4-Beşiktaş taraftarı yine Türkiye'nin ve dünyanın en iyisi olduğunu kanıtladı. Siyah-beyazlıların taraftarı yorgun ve haksız mağlubiyet almış takımlarına tribünden öyle bir destek veriyorlar ki, bu destek adeta sporcularda olan gizli enerjiyi ortaya çıkarıyor.

5-Taktik ve oyuncu disiplini mükemmel. Bloklar arası asla kopma olmuyor. Rakibe boş alan bırakılmıyor. Genç dinamik rakip Leipzig pozisyon bulmakta çok zorlandı. Böylece sahadan mağlup ayrılması kaçınılmaz oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek