SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Naim Süleymanoğlu’ndan iyi haber

Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu haltercimiz Naim Süleymanoğlu'ndan iyi haber geldi. Karaciğer sirozu nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören Naim Süleymanoğlu'nun şuurunun açıldığı öğrenildi.

Güncellenme: 13:45, 26/09/2017
Naim Süleymanoğlu’ndan iyi haber

Rekorların adamı Naim Süleymanoğlu’nun dokturu, efsane ismin son durumu hakkında bilgi verdi. Karaciğer sirozu nedeniyle komaya giren ve yoğun bakımda tedavi edilen Naim Süleymanoğlu’nun şuurunun açıldığı belirtildi.

Naim Süleymanoğlu’nun tedavi olduğu hastanenin başhekimi Mehmet Emin Güneş, ‘Cep Herkülü’ lakaplı efsane sporcunun durumu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Naim Süleymanoğlu hastanemize zaman zaman tedavi süreci devam eden bir hastamızdı, bizim hastamızdı. Kronik karaciğer yetmezliği tanısıyla bilinci kapalı şekilde müracaat ettiğinde kendisini yoğun bakıma aldık. Bize geldiğinde bilinç durumu kapalıydı, solunumu vardı. Karaciğer enzimlerinde yükseklik vardı. İmbalans dediğimiz durum söz konusuydu. Bu sabah itibarıyla sevindirici bir gelişme olarak şunu paylaşabilirim. Şuurumuz kısmen açıldı. Sorulan sorulara cevap vermekte. Kendisinin nerede olduğunu biliyor. Bizim için sevindirici. Bu kronik karaciğer yetmezliğidir. Dün olmayan idrar çıkışı bugün mevcut, bu bizim için önemli. Enzim yüksekliği, amonyak yüksekliği devam etmektedir.

O BİZİM EFSANEMİZ

Milli atlet Naim Süleymanoğlu ile Yunan Valerios Leonidis arasında 1996 Atlanta Olimpiyatları’ndaki kapışma nefesleri kesmişti. Üst üste dünya rekorlarının kırıldığı mücadele izleyenlere unutulmaz anlar yaşatmıştı.

 

Yayınlanma Tarihi:10:54,