SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Lebron’dan Trump’a: ABD’yi insanlar yönetiyor, tek bir kişi değil, hele o hiç değil
NBA

Lebron’dan Trump’a: ABD’yi insanlar yönetiyor, tek bir kişi değil, hele o hiç değil

NBA süperstarı Lebron James, ABD Başkanı'na yönelttiği eleştirilerde geri adım atmıyor

SKOR DIŞ HABERLER / Lebron James, ‘Serseri’ diye seslendiği ABD Başkanı Donald Trump’a yüklenmeye devam ediyor. Yaptığı basın toplantısında Trump’ın adını söylemeyen ve ABD Başkanı’nıdan ‘O adam’ diye bahseden ünlü yıldız, “Bu ülkeyi insanlar yönetiyor, tek bir kişi değil. Ve eminim ki o kişi hiç değil”.

Trump’a ‘Serseri’ diye seslendiği tweet’i 1.5 milyon fav ve 653 bin retweet alan Lebron, Trump’ı protesto eden NFL oyuncularını selamladı.

24 Eylül 2017 Lebron James`ten Donald Trump`a: `Seni serseri` ABD Başkanı Donald Trump, geçen sezon NBA şampiyonu olan Golden State Warrirors oyuncularının Beyaz Saray'a geleceği daveti iptal edince Lebron James'ten sert tepki geldi. James, Trump'a 'serseri' dedi. İlgili Haberi Oku

“Spor o kadar harika bir şey ki, insanlar takım buluyor, oyuncu buluyor, insanlar renkler buluyor. Spor insanları başka bir şeyin yapamadığı kadar bir araya getiriyor. Biz, -özellikle ben- bir kişinin, hangi güce sahip olursa olsun sporu bizi bölmek için kullanmasına izin vermeyeceğim.”

“Çünkü biliyorum ki dünyanın en harika ülkesi bu. Burası özgürlüğün ülkesi. Ama herkes gibi sorunlarımız da var.”

‘Serseri’ tweetiyle ilgili pişmanlığının olmadığını söyleyen Lebron James, sezon başladığında benzer protestoların NBA oyuncuları tarafından devam edeceğini söyledi, konuşmayı sürdüreceğini ifade etti.

25 Eylül 2017 Donald Trump`tan NFL`de ulusal marşı protesto eden sporculara: `O.. çocukları` İlgili Haberi Oku

“Sesimi, tutkumu, paramı, kaynaklarımı, gençliğimi bu çocuklara hala umut var olduğunu, hayatta çok daha güzel yolculuklar bulunduğunu anlatmaya, bir kişinin, -ABD Başkanı da olsa, evinizdeki biri de- rüyaların gerçek olmasının önüne geçmesini engellemeye harcayacağım.”