SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Doris Burke, NBA’in ilk kadrolu kadın yorumcusu oldu!

Cinsiyetler arası bariyerleri kaldırıp, eşitsizliği en aza indirmek için bugüne dek ciddi atılımlar yapan NBA’de bu sefer medya alanında kilometre taşı maiyetinde bir gelişme yaşandı.

Güncellenme: 10:09, 26/09/2017
Doris Burke, NBA’in ilk kadrolu kadın yorumcusu oldu!

NBA'in en başarılı saha kenarı muhabirlerinden Doris Burke, geçici olarak yaptığı maç yorumculuğunda kalıcı olmayı başardı. Burke'ün bağlı bulunduğu ESPN'in haftaiçinde Burke'ün kanaldaki kadrolu yorumculardan biri olacağını açıklaması bekleniyor. Bu gelişme, NBA'de ilk kez bir kadının ulusal kanal ölçeğinde daimi yorumculuk yapacağı anlamını taşıyor.

İlk kez 2009'da NBA Finalleri'nde yorumculuk koltuğuna oturan Burke, buradaki performansıyla sivrilmiş, daha sonra çeşitli maçlarda çeşitli takımlar adına yorumculuk yapıp, finallerin aranan seslerinden birine dönüşmüştü. Ünlü ismin konferans finalleri ve finalde saha kenarı muhabirliğine de devam edeceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıllar içinde Spurs'ün asistan koçu Becky Hammon, bir NBA organizasyonunda maç yöneten ilk kadın olmuş ve 2015'te Spurs'ün NBA Yaz Ligi takımını şampiyonluğuna taşımıştı.

İLGİLİ HABER New Orleans Pelicans`tan üzücü Ömer Aşık açıklaması New Orleans Pelicans`tan üzücü Ömer Aşık açıklaması