SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cedi Osman: “LeBron, Kevin Love ve J.R. ilk günden bana yardımcı oldu”

Önümüzdeki sezon Cleveland Cavaliers’ta forma giyecek olan milli oyuncumuz Cedi Osman, medya gününde açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 12:23, 26/09/2017
Cedi Osman: “LeBron, Kevin Love ve J.R. ilk günden bana yardımcı oldu”

Kulübün resmi sitesinde yayınlanan Cavs HQ programına konuk olan Osman, takımdaki atmosferden ve yaşadığı duygulardan bahsetti. Osman, “NBA'i sürekli takip ediyordum. Maçları da izliyordum. Buranın ve Avrupa'nın farkını biliyorum zira burada oyun ve setler çok hızlı. Herkes kolay basket bulmak için çabalıyor. Avrupa'da daha sert bir oyun var. Hakemler de sertliğe izin veriyor. Cleveland'ın formasını giyeceğim için heyecanlıyım. Oynamak için sabırsızlanıyorum. Enerji ile oynayan biriyim. Hızlı oynamayı da seviyorum. İki yönde de katkı vermeye çalışıyorum. 1'den 4'e tüm pozisyonları savunabilirim. Takımım için her şeyimi ortaya koymaya hazırım” dedi.

LeBron James, Kevin Love ve J.R Smith gibi yıldızların kendisine daha ilk günden yardımcı olduklarını da sözlerine ekleyen oyuncunun sözleri şu şekilde:

“LeBron, Kevin Love ve J.R. Los Angeles'ta yaptığımız kamptan bu yana ilk günden bana yardımcı oldu. Bu yıldızlarla oynayacağım için baskı hissetmiyorum. Aksine mutluyum. İlk gün stres altındaydım fakat onlar bu işi kolaylaştırdı. LeBron savunmam ve şutum konusunda yardımcı oldu. Sadece o değil tabii, tüm takım yardımcı oluyor.”

İLGİLİ HABER Doris Burke, NBA'in ilk kadrolu kadın yorumcusu oldu! Doris Burke, NBA'in ilk kadrolu kadın yorumcusu oldu!