SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Taraftara hapis cezası geliyor

Taraftara hapis cezası geliyor

Sosyal medya üzerinden taraftarların yaptığı eleştirilerin dozunun artması savcılığı harekete geçirdi. Küfürlü ve hakaret içeren mesajlar takibe alındı. Suç olduğu tespit edilen içerikleri paylaşanlar hakkında 5 bin liraya kadar para ve 2 yıla kadar hapis cezası verilecek.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın ve Spor Suçları Soruşturma Bürosu'nun talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı harekete geçti. Daire Başkanlığı tarafından kurulan özel ekibin saptadığı, sosyal medya üzerinden sporla ilgili “şiddet” ve “hakaret” içeren paylaşımlarda bulunan yaklaşık bin kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

25 Eylül 2017 Canlı yayında eğlenceli anlar... Demirkol`dan Fuat Akdağ`a: Kontratımızda bu yok Mehmet Demirkol, Galatasaray Teknik Direktörü Tudor'un Mariano değişikliğini yorumladı: Benden açıklama bekleyen kusura bakmasın İlgili Haberi Oku

Yapılan inceleme sonucunda “ hakaret “ ve “şiddet “ içerikli paylaşımlar yaptıkları tespit edilen kişiler hakkında hem ceza, hem de idari yaptırım cezası verilecek. Ceza alacak kişiler, 5 bin liraya kadar idari para ve 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanırken, spor müsabakalarından men cezası alacaklar.