SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taraftara hapis cezası geliyor

Sosyal medya üzerinden taraftarların yaptığı eleştirilerin dozunun artması savcılığı harekete geçirdi. Küfürlü ve hakaret içeren mesajlar takibe alındı. Suç olduğu tespit edilen içerikleri paylaşanlar hakkında 5 bin liraya kadar para ve 2 yıla kadar hapis cezası verilecek.

Güncellenme: 14:38, 25/09/2017
Taraftara hapis cezası geliyor

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın ve Spor Suçları Soruşturma Bürosu'nun talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı harekete geçti. Daire Başkanlığı tarafından kurulan özel ekibin saptadığı, sosyal medya üzerinden sporla ilgili “şiddet” ve “hakaret” içeren paylaşımlarda bulunan yaklaşık bin kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

İLGİLİ HABER Canlı yayında eğlenceli anlar... Demirkol`dan Fuat Akdağ`a: Kontratımızda bu yok Canlı yayında eğlenceli anlar... Demirkol`dan Fuat Akdağ`a: Kontratımızda bu yok

Yapılan inceleme sonucunda “ hakaret “ ve “şiddet “ içerikli paylaşımlar yaptıkları tespit edilen kişiler hakkında hem ceza, hem de idari yaptırım cezası verilecek. Ceza alacak kişiler, 5 bin liraya kadar idari para ve 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanırken, spor müsabakalarından men cezası alacaklar.