SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi öncesi yardım toplamıştı ama…

Fenerbahçeli taraftarlardan bir grup yüzlerini boyayarak 1 TL karşılığında çekildikleri resimler sayesinde Van'daki bir okula gelir topladı.

Güncellenme: 15:25, 25/09/2017

DHA ÖZEL – Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında 23 Eylül akşamı oynanan derbi maç öncesinde Ülker Stadyumu çevresi, Boğa Heykeli ve Kadıköy Rıhtım’da sarı-lacivert şov yaşandı. 5 kişiden oluşan bir grup ise yüzlerini boyayarak ve çeşitli gösteriler yaparak sarı-lacivertli taraftarları eğlendirdi. İlginç bir koreografi sergileyen bu 5 taraftar, sarı-lacivert boyalarla boyadıkları yüzleri ile dikkat çekti ve kendileri ile resim çektirmek isteyenlerden yardım amaçlı para topladı. Elde edilen gelirin Van Gürpınar’da bir okula aktarılması amacıyla yapılan ve her selfie için 1 lira toplanan etkinlikte Van’daki çocuklara kırtasiye ürünleri tedarik edildiği belirtildi. Ancak yüzü boyalı taraftarlardan biri maç sırasında göz altına alındı. Maç öncesinde başlattıkları yardım kampanyasını anlatan Fenerbahçeli taraftar, maç sırasında stattan çıkarıldı.

Skor’a telefonla ulaşan hayırsever taraftar, taşkınlık yapmadığını, gözaltına alınma nedeninin polisle yaşadığı bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtti.

İLGİLİ HABER Caner Erkin çılgına döndü! Mahmut Uslu... Caner Erkin çılgına döndü! Mahmut Uslu...

Yayınlanma Tarihi:12:36,