SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Basın Sözcüsü Mahmut Uslu’nun Beşiktaş ile oynanan derbi maçın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamalar gündeme oturmuştu.

Mahmut Uslu, yaptığı sert açıklamalarda Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan ‘Arsen Orman’ diyerek bahsetmiş ve Uslu’nun bu benzetmeyle ‘Arsen Lüpen’i kastettiği konuşulmuştu.

Uslu, Beyaz TV’ye yaptığı yazılı açıklamada suç teşkil edecek bir söylemde bulunmadığını savunurken, “Fikret Orman’a ‘Arsen Orman’ dedim diye ortalığı ayağa kaldırdılar. Fikret Orman’ın kendisi değil mi ‘Tüm oyuncuları ben seçiyorum, hepsiyle tek tek ilgilenip karar veriyorum’ diyen? Ben de Arsene Wenger’den yola çıkıp Fikret Orman’a ‘Arsen Orman’ dedim. Ne deseydim? Sir Alex Ferguson mu deseydim?” ifadelerini kullandı.

Mahmut Uslu, Beşiktaş Kulübü’nün kendisini mahkemeye vereceği yönündeki haberlerle ilgili de bir endişe duymadığını ve suç teşkil edecek bir söylemde bulunmadığını belirtti.

İLGİLİ HABER Şafak Mahmutyazıcıoğlu: `Mahmut Uslu`yu mahkemeye vereceğiz` Şafak Mahmutyazıcıoğlu: `Mahmut Uslu`yu mahkemeye vereceğiz`

Arsen ne demek? Arsen Lüpen kimdir?

Arsen Lüpen, Fransız yazar Maurice Leblanc’ın yarattığı bir roman karakteridir. Leblanc, karakteri oluştururken anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob’dan esinlenmiştir. Arsen Lüpen karakteri, meşhur romanda iyi rol yapan, kadınları kendisine kolaylıkla aşık eden, çapkın ve amansız bir hırsız olarak bilinir.

Yayınlanma Tarihi:07:35,