SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Palabıyık: 2 Beşiktaş 1

24 Eylül 2017

Ligin başlangıcındaki en önemli derbide Fenerbahçe'nin yarışta var mı yok mu müsabakasında skoru belirleyen sahada oynanan futbol değil dışsal etkenler oldu. Maalesef ligin değerini koruma adına federasyon gerekeni yaptı ve talimatları verdi.

Hakem Ali Palabıyık maçı Fenerbahçe kazansın diye elinden gelen tüm çabayı gösterdi ve bunda da başarılı oldu. Beşiktaş'ın iki penaltısını vermedi, bir nizami golünü iptal etti. Bir de Quaresma'yı haksız yere attı. Ali Palabıyık Fenerbahçe adına daha ne yapabilirdi ki! Maçın yıldızı Fenerbahçeli Ali Palabıyık. Talimatlarla hareket ettiği için dün gece Türk futbolunda hakemlerin yüzkarası oldu.

Medel, rakiplerin Beşiktaş'ın içine beyazlılar bir an önce bu Medel'den kurtulmalı. Beşiktaş'ta oynayabilecek oyun zekâsı ve kapasitesine sahip değil. Medel oynadığı sürece Beşiktaş her an gol yiyebilir.

Fenerbahçe'nin dün yaptığı doğru tek bir şey vardı: Kanatları iyi kapatıp Quaresma'nın hırçınlığından faydalanarak onun haksız kartlarla oyundan atılmasını sağlama taktiği. Fenerbahçe'nin 12. adamı Ali Palabıyık yardımıyla bu taktik başarılı oldu.

Türkiye'de Lig TV'yi siyasi baskı sonucu Katarlılar almıştır. Bu maçın sonunda Fenerbahçe'nin liderin 8 puan gerisine düşme ihtimali halinde büyük bir ekonomik kayba uğrayacağını düşünen siyaset ve TFF skoru belirlemiştir. Bir kez daha görülmüştür ki artık Türkiye'de liglerimizin adaletli ve hakkaniyetli oynandığına kimse inanmamaktadır. Bu yüzden Avrupa'da lig değeri olarak en az taraftarların izlediği lig Türkiye ligidir.

İnanıyorum ki stadı dolduran ve takımlarını sonuna kadar destekleyen  Fenerbahçe taraftarı da bu şekilde bir galibiyeti içine  sindiremeyecektir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek