SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini değerlendirdi

Fenerbahçe ve Beşiktaş Süper Lig'in 6. haftasında kozlarını paylaşacak. İki ezeli rakibin mücadelesi öncesinde yazar ve yorumcu Mehmet Demirkol iki takımı değerlendirdi.

Güncellenme: 08:53, 23/09/2017
Mehmet Demirkol, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini değerlendirdi

Ünlü yorumcu ve köşe yazarı Mehmet Demirkol, Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında oynanacak derbi öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Spor Toto Süper Lig’in 6. haftasında Kadıköy’de oynanacak dev derbi iki taraf için de büyük önem taşırken Fanatik Gazetesi yazarı Demirkol şu tespitlerde bulundu;

“Volkan Demirel adına gecenin kahramanı olarak içinde bulunduğu formsuzluk ve moralsizlikten çıkabilmek için ideal bir karşılaşma. O da bunun farkında. Beşiktaş'ta ise Fabri için standardı belli, eski sakarlıklarından uzaklaşmış, güvenilir bir kaleci tanımlamasını yapmak mümkün.

Caner, Ersun Yanal dönemindeki asistçi kanat performansına doğru gidiyor. Isla ise ortalarını değerlendirecek bir santrfor arıyordu. Janssen o oyuncu olabilir, bu Isla'yı da yükseltir. Neto-Skrtel ideal ama Skrtel olmaz ve Roman ile Neto sahaya çıkarsa bu ikili, Cenk-Babel-Talisca için kolay lokma olabilir.

İLGİLİ HABER Şenol Güneş`in derbi planı! Kritik ilk 10 dakika... Şenol Güneş`in derbi planı! Kritik ilk 10 dakika...

‘LİGDEKİ KADERİNİ DEĞİŞTİRİR’

Fener, geri çekilip savunma yaparsa Caner ve Quaresma'nın ortaları Beşiktaş'a üstünlük sağlar. O yüzden oyunun merkezine yapılacak sert baskıda Alper-Ozan-Josef'in performansı belirleyici olur. Fenerbahçe, Valbuena ve Guiliano'yu çok geri koşturmadan oynarsa maçın değil ligdeki kaderini değiştirir.

‘VOLKAN KAHRAMAN OLABİLİR’

Volkan'ın içinde bulunduğu formsuzluk ve moralsizlikten çıkabilmek için ideal bir maç. Sezon başından bu yana kalesine gelen topların yarısından fazlası gol oldu. Sadece onda değil, Fenerbahçe kaleci departmanında sorun var. Tüm bu zor durumu maçın kahramanı olarak ortadan kaldırabileceğini biliyor.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe-Beşiktaş | Muhtemel 11`ler... Süper Lig 6. hafta karşılaşması Fenerbahçe-Beşiktaş | Muhtemel 11`ler... Süper Lig 6. hafta karşılaşması

‘JANSSEN BU OYUNCU OLABİLİR’

İki takımın savunma hattında hücum gücüne katkı yapan birer oyuncu var: Caner ve Isla. Caner, Ersun Yanal dönemindeki asistçi kanat oyuncusu performansına doğru gidiyor. Isla ise yaptığı ortaları değerlendirecek bir santrfor arıyordu. Janssen bu oyuncu olabilir. Janssen'in varlığı Isla'yı yükseltebilir.

‘VOLKAN’A GÖRE ÇOK DAHA İYİ’

Fabri standart iyi bir kaleci formu yakalamış durumda. Ondan ne alacağınızı biliyorsunuz. Güvenilir. Geçen yıl zaman zaman sergilediği sakarlıklardan uzaklaşmış duruyor. Ayakları Volkan'a göre çok daha iyi. Takımın savunmasında temel bir rolü var.

İLGİLİ HABER Fikret Orman: `Bu taraftar beni bile oynatır` Fikret Orman: `Bu taraftar beni bile oynatır`

‘ORTA SAHANIN DESTEK VERMESİ ŞART’

Fenerbahçe, Neto-Skrtel ikilisiyle idealini bulabilir. Ancak Roman-Neto ikilisi Cenk- Babel-Talisca için kolay lokma olabilir. Fenerbahçe orta sahasının savunmaya destek vermesi şart. Hasan Ali-Quaresma eşleşmesi ilginç olacak. Karta açık bir çarpışma.

‘KADIKÖY BİLDİĞİNİ UNUTTURUYOR’

Oyunun kaderine orta sahalar karar verecek. Fenerbahçe muhtemelen Oğuzhan ve Atiba'ya erken ve sert baskı yapmak isteyecek. Onların Pepe- Caner-Talisca üçlüsünden oyun kurma yönünde alacakları yardım belirleyici olur. Fenerbahçe açısından çıkmaz şu: Geri çekilip savunma yaparsanız Caner ve Queresma'nın ortalarında Cenk, Babel ve Talisca, Neto-Roman ikisilisine üstünlük sağlar. O zaman Fenerbahçe oyunun merkezine sert baskı yapacak demektir. Alper, Ozan ve Josef'in performansları bir başka direkt belirleyici olacaktır. Eğer Valbuena ve Guiliano'yu çok geri koşturmadan oynayabilirlerse Fenerbahçe sadece maçın değil ligdeki kaderini değiştirir. Beşiktaş açısından işin psikolojisini idare etmek dışında bir soru işareti yok. Ne oynayacakları belli. Ama Kadıköy psikolojisi çoğu zaman insana bildiğini unutturuyor.”

Yayınlanma Tarihi:08:48,