SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da hedef 31 Mayıs’a kadar 25 milyon lira!

Galatasaray’da hedef 31 Mayıs’a kadar 25 milyon lira!

Maç günü gelirlerinde 1 milyon euroluk artış elde eden Galatasaray, mağazacılıkta da para basıyor. Stadın yanında yer alan store hasılatının da maç gününde 200 bin TL’den 1 milyon liraya çıktığı öğrenildi

Spor Toto Süper Lig ekibi Galatasaray, GS Store'dan ligin sonu olan 31 Mayıs'a kadar 25 milyon lira kâr hedefliyor.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, maç günü gelirlerinin 1 milyon euro arttığını söylemesi sonrasında Özbek'e bir katkı da Galatasaray Ticari Direktörü ve Mağazacılık AŞ Genel Müdürü Ali Öğüdücü'den geldi.

Milliyet Gazetesi’nden Nevzat Dindar’a konuşan Öğüdücü, mağazacılık gelirlerinin de geçen seneye göre ciddi bir artış gösterdiğini söyledi. 23 Eylül 2017 Galatasaray`dan yeni `yabancı sınırı`na gurbetçi çözümü! Aslan, Avrupa'da yıldızı parlamamış genç Türk yetenek avına çıktı. Kaan Ayhan listede ilk sırada. Valencialı Ferhat, Romalı Rezan, Leverkusenli Atakan, Hannoverli Kenan, Schalkeli Alper, E.Frankfurtlu Şahverdi de takip altında. İlgili Haberi Oku

Sarı-kırmızılı idareci, Türk Telekom Stadı'nın yanındaki Galatasaray Store'da geçen sezon maç günleri 200 bin lira ortalama satış yapıldığını, bu yıl ise hasılatın 1 milyon lira civarına yükseldiğini söyledi. Öğüdücü, 31 Mayıs itibariyle ise mağazacılık bölümünden 25 milyon lira kâr hedeflediklerini dile getirdi.

Ali Öğüdücü, forma satışlarındaki yükselişe de dikkat çekip bu sezon 300 bine yaklaştıklarını söyledi. “En fazla Gomis'in forması mı satılıyor?” sorusuna Öğüdücü şu cevabı verdi:

“Bizde forma satın alınır ve arkasına istediğiniz futbolcunun ismi yazdırılır. Bu nedenle rakam vermek güç. Ancak biz de öğreniyoruz ki taraftar genelde Gomis ismini formasının arkasına yazdırmayı tercih ediyor.”