SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da hedef 31 Mayıs’a kadar 25 milyon lira!

Maç günü gelirlerinde 1 milyon euroluk artış elde eden Galatasaray, mağazacılıkta da para basıyor. Stadın yanında yer alan store hasılatının da maç gününde 200 bin TL’den 1 milyon liraya çıktığı öğrenildi

Güncellenme: 09:14, 23/09/2017
Galatasaray’da hedef 31 Mayıs’a kadar 25 milyon lira!

Spor Toto Süper Lig ekibi Galatasaray, GS Store'dan ligin sonu olan 31 Mayıs'a kadar 25 milyon lira kâr hedefliyor.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, maç günü gelirlerinin 1 milyon euro arttığını söylemesi sonrasında Özbek'e bir katkı da Galatasaray Ticari Direktörü ve Mağazacılık AŞ Genel Müdürü Ali Öğüdücü'den geldi.

Milliyet Gazetesi’nden Nevzat Dindar’a konuşan Öğüdücü, mağazacılık gelirlerinin de geçen seneye göre ciddi bir artış gösterdiğini söyledi. İLGİLİ HABER Galatasaray`dan yeni `yabancı sınırı`na gurbetçi çözümü! Galatasaray`dan yeni `yabancı sınırı`na gurbetçi çözümü!

Sarı-kırmızılı idareci, Türk Telekom Stadı'nın yanındaki Galatasaray Store'da geçen sezon maç günleri 200 bin lira ortalama satış yapıldığını, bu yıl ise hasılatın 1 milyon lira civarına yükseldiğini söyledi. Öğüdücü, 31 Mayıs itibariyle ise mağazacılık bölümünden 25 milyon lira kâr hedeflediklerini dile getirdi.

Ali Öğüdücü, forma satışlarındaki yükselişe de dikkat çekip bu sezon 300 bine yaklaştıklarını söyledi. “En fazla Gomis'in forması mı satılıyor?” sorusuna Öğüdücü şu cevabı verdi:

“Bizde forma satın alınır ve arkasına istediğiniz futbolcunun ismi yazdırılır. Bu nedenle rakam vermek güç. Ancak biz de öğreniyoruz ki taraftar genelde Gomis ismini formasının arkasına yazdırmayı tercih ediyor.”