SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Benevento kaptanı Fabio Lucioni’de doping çıktı

Benevento kaptanı Fabio Lucioni’de doping çıktı

İtalya Serie A takımlarından Benevento takım kaptanı Lucioni'nin doping testi pozitif çıktı.

İtala Serie A ekiplerinden Benevento’nun takım kaptanı Fabio Lucioni’nin doping testinin pozitif çıktığı bildirildi.

İtalyan basınına yansıyan haberlerde, Benevento’nun ligin 3. haftasında sahasında Torino’ya 1-0 yenildiği maçın ardından girdiği doping testi pozitif çıkan kaptan Lucioni’nin analizinde anabolik madde Clostebol’e rastlandığı belirtildi.

21 Eylül 2017 Avrupa`nın en kötü takımı: Benevento Serie A'ya bu yıl yükselen Benevento performansıyla, 5 büyük Avrupa ligi arasında yapılan sıralamada en kötü takım seçildi. İlgili Haberi Oku

Dopingle mücadele savcılığınca tedbirli olarak spor mahkemesine sevk edilen Lucioni’nin lisansı askıya alındı. Lucioni, takımının Serie A’da bu hafta Crotone ile yapacağı maçta kadroda yer alamayacak.

Fabio Lucioni’nin 1 yıldan 4 yıla kadar sahalardan men cezası alma riski bulunduğu ifade edildi. Konuya ilişkin İtalyan ANSA ajansına konuşan 29 yaşındaki futbolcu, iyi inancını koruduğunu söyledi.

Lucioni, kendisine önerilen tedavi neyse onu uyguladığını ve bunun dışında bir şey yapmadığını dile getirdi. Benevento kulübü ise takım kaptanının destekçisi olduklarını açıkladı.

NTV Spor