SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Türkiye Kick Boks Federasyonu ve Kadıköy Boks Kulübü, Dünya Kick Boks Şampiyonlar Gecesi organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Dünyanın en iyi kick boksçularını İstanbul'da buluşturacak olan organizasyonda finalde Kafkas Kartalı milli sporcumuz Erkan Varol ile K1'in efsanevi dünya şampiyonu Hollandalı Albert Kraus karşı karşıya gelecek.

DÜNYACA ÜNLÜ YUMRUKLAR RİNGE ÇIKIYOR

Grand Cevahir Otel'de gerçekleştirilecek Kick Boks Dünya Şampiyonlar Gecesi'nde Türk sporcuların yanı sıra İran, Yunanistan, Hollanda, Polonya ve Tayland'dan da dünyaca ünlü yumruklar ringe çıkacak. 59, 67, 71, 76, 95 ve 107 kiloda yapılacak müsabakalarda Türkiye adına ulusal ve uluslararası karşılaşmalarda şampiyonlukları bulunan dört sporcumuz temsil edecek.

KADINLARDAKİ TEMSİLCİMİZ İREM AKIN

8 karşılaşmanın yapılacağı Kick Boks Şampiyonlar Ligi Gecesi'nde erkek sporcuların yanı sıra Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunan milli sporcumuz İrem Akın, Hollandalı Georgina Van Der Linden'in rakibi olacak.

KAFKAS KARTALI ERKAN VAROL GECEYE DAMGA VURACAK

Toplamda 16 şampiyon sporcunun dövüşeceği organizasyonun finali ise iki dünya şampiyonunun mücadelesine sahne olacak. Nefeslerin tutulacağı gecenin sonunda Kafkas Kartalı olarak bilinen milli sporcumuz Erkan Varol ile K1'in efsanevi dünya şampiyonu Hollandalı Albert Kraus unvan mücadelesinde karşı karşıya gelecekler.

BİLETLER KADIKÖY BOKS KULUBÜ'NDE

Sporseverlerin heyecanla beklediği karşılaşmalar A Spor ekranlarından canlı yayınlanacak. Müsabakalar sırasında sporcuları yakından izlemek isteyenler ise Kadıköy Boks Kulübü'nden ve 22 Eylül'de organizasyonun yapılacağı otelden bilet temin edebilecekler.