SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alınan başarısız sonuçların ardından Osmanlıspor’daki görevini bırakan Teknik Direktör Bülent Uygun, hakkındaki eleştirilere sert bir dille yanıt verdi. Radyospor’da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a konuşan Bülent Uygun, Osmanlıspor takımında bazı şeyleri geliştirdiklerini söyledi. Topla oynama oranın 30-35’lerden 60-65’lere çıkarttıklarının altını çizen Bülent Uygun, kendisine yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu savundu.

İLGİLİ HABER Bir Bülent Uygun analizi... Çalıştırdığı takımlar ve transferleri tartışma yarattı Bir Bülent Uygun analizi... Çalıştırdığı takımlar ve transferleri tartışma yarattı

Giyim tarzı hakkında yapılan eleştirilere sert yanıt veren Bülent Uygun, şunları söyledi:

“Giyim tarzımı eleştirenlere gülüyorum. Aslında Twitter falan kullanmam. Bu insanların durumlarını aklım almıyor. Sabahları moda ve stil programları var. Herhalde herkes onları izliyor. Allah’ın apaçisi, giyinme özürlüsü bana sallıyor. Başarısız, vasıfsız kişiler küfür ederek, kendilerini yücelttiğini zannediyorlar. Kendilerini gördükten sonra anladım ki bu ülkede evliya olsan problem yaşarsın.”

İLGİLİ HABER Süper Lig`de süper kıyım! Süper Lig`de süper kıyım!

“DEDECİĞİM ARTIK EVİNE GİT!”

Spor yazarı Hıncal Uluç’un kendisi hakkında söylediklerine de yanıt veren Bülent Uygun “Hıncal Uluç; Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın reyting yaptığını biliyor. Sivasspor’dayken, ‘Bir şey yapamaz’ dedi. Sivasspor’u UEFA’ya götürdüm ve onun yüzüne vurdum ve ondandır beni eleştiriyor. Hıncal Uluç dörtlü koşu yarışında 100 metreyi bitiremeyen bir adam. Dedeciğim artık evine git!” ifadelerini kullandı.

Yaptığı transfer sayısının çok bulunması ile ilgili de konuşan Bülent Uygun, kayyum atanan Sivasspor’u UEFA’ya taşıdığını hatırlatarak şunları söyledi:

“Buca’da yaşadığım süreç var ve yanlış lanse edildi. Buca’da Mehmet Seyit Özkan ve Mehmet Bektur vardı. Mehmet Seyit Özkan altyapıdan yetiştirdiği takımların başarılı olmasını istedi ve hazmedemedi. Altyapıya yatırım yapan başkan olduğu için de destek aldı. Transfer rakamları konuşuluyor. Buca’da benim olduğum dönemde yapılan transfer toplam 17’dir. Hangi takım çıkarsa zaten 16-17-18 transfer yapmak zorunda.

Ben, Bucaspor’a gittiğimde benden büyük İsmet ve Erman vardı. Benden büyük adamları mı oynatacaktım? Şu an Trabzonspor’da olan Kamil Ahmet Çörekçi’ye 50 milyar lira ödeyerek aldık. Diğerlerine de bonservis vermedik. Mehmet Bektur oradadır ve sorun her şeyi söyler. Mehmet Seyit Özkan giderken antrenman çimlerini bile söktürdü. Buca bu durumdaysa ona sormak lazım! Bana gitmem için her türlü oyunlar oynandı ve benim yerime hoca getirildi.

Elazığ’da da aynı şeyler oldu. 16-17 tranfer yaptık ve o sezon ligde kaldık. Sivasspor’da 73 puanla UEFA’ya gittim mi? Gittim. Şampiyonlar Ligi’ne gittik mi? Gittik. Sonra Eskişehir’de, ’32 transfer yaptın’ diyorlar. 7. haftada geldim, transfer sezonu bitmiş. Devre arasında Anadolu’dan tek transfer yapmayan takımdır. Ama sorsan hep iftira. İftiranın da bir şeyi olur. Gaziantep’de 18 transfer söylentileri var. Ben gittim ligin bitmesine 12 hafta vardı. Nasıl bir yalancısınız, şerefsiz, haysiyetsiz misiniz? Gaziantepspor’da ilk dönem imkansız denilen işi yaptık. Transferi ben yapıyormuşum gibi ülkede öyle bir ortam yaratıldı.”