SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ufuk Sarıca’dan Pau Gasol sözleri: ’37 yaşında canını dişine takıyor’

A Milli Erkek Basketbol Başantrenörü Ufuk Sarıca, İspanya maçı yaptığı açıklamada, son iki dakikada oyundan düştüklerini söyledi. Sarıca ayrıca 37 yaşındaki Pau Gasol'e teşekkür etti.

Güncellenme: 09:25, 11/09/2017
Ufuk Sarıca’dan Pau Gasol sözleri: ’37 yaşında canını dişine takıyor’

EuroBasket 2017 son 16 turu mücadelesinde İspanya’ya 73-56 mağlup olarak turnuvaya veda eden Türkiye’nin başantrenörü Ufuk Sarıca, maç sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sarıca, skora bakıldığında farkın büyük olduğunu ancak son iki dakikada oyundan düştüklerini belirterek, “Bugün burada hiçbir şeyin imkansız olmadığını gösterdik. Ben İspanya’ya büyük bir saygı duyuyorum. Baktığınızda 37 yaşındaki Pau Gasol yoğun bir NBA sezonunun ardından buraya geliyor ve sadece gelmekle kalmayıp takım arkadaşlarıyla birlikte canını dişine takıyor. Oyun içinde farklı sistemler de denedik ancak olmadı. Ben oyuncularıma bu turnuva için teşekkür ediyorum” dedi.

Sarıca, hakemleri de eleştirerek, “Maçta bir standart yoktu. Çalınan ve çalınmayan çok bariz şeyler var” diye konuştu.

Öte yandan Ufuk Sarıca’nın Pau Gasol sözleri, milli takım kadrosuna katılmayan Ersan İlyasova’ya gönderme olarak algılandı.

İLGİLİ HABER İspanya 73-56 Türkiye | EuroBasket son 16 turu İspanya 73-56 Türkiye | EuroBasket son 16 turu

Sarıca, turnuvadan önce yaptığı açıklamada da Ersan İlyasova hakkındaki soruları şöyle yanıtlamıştı: “Bu spor kültürüyle alakalı. Oralar bu konuda bizden önde. İspanya’da da var, Sırbistan’da da var, Fransa’da da var… Oralara gelip sonuna kadar oynuyorlar. Bi de şu var; sadece bedenen gelmek de yeterli olmuyor, ruhen oraya gelmek, takımın bir parçası olmak önemli. Geçmiş dönemlerde benim hatırladığım Hidayet oralarda çok formdaydı, Ersan bir dönem çok iyi oynadı… Hep de geliyordu ama ben bu turnuvada ondan beklerdim; evimizde oynayacağımız turnuvaya son kez gelsin, milli formayı giysin ve öyle bir düşüncesi varsa sonrasında müsaade istesin.”

 

İLGİLİ HABER Ersan İlyasova Euro Basket 2017`de yok Ersan İlyasova Euro Basket 2017`de yok

 

Yayınlanma Tarihi:23:04,