SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten yabancı sınırı yorumu

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten yabancı sınırı yorumu

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yeni transferlerin imza töreninde yabancı sınırı hakkında konuştu. Dursun Özbek, yasakların hiçbir zaman fayda getirmediğini söyledi. Dursun Özbek'in basın toplantısındaki neşeli ve rahat tavırları dikkat çekti.

Galatasaray, Jason Denayer, Cedric Carrasso ve Iasmin Latovlevici için imza töreni düzenledi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in de hazır bulunduğu imza töreninde basın mensuplarının ilk soruları espri konusu oldu. Basın toplantısında oldukça neşeli ve rahat olduğu gözlenen Dursun Özbek, sık sık gazetecilere sataştı, sorulara esprili yanıtlar verdi. Bir ay önceki sıkıntılı halinden uzan görünen Galatasaray Başkanı’nın yüzünden gülümseme eksik olmadı.

08 Eylül 2017 Dursun Özbek`ten muhabirlere taş: `Sorular harika, çok düşünmüş olmanız lazım` İlgili Haberi Oku

 

Dursun Özbek, muhabirlerin yabancı kısıtlaması ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Sonuç olarak bu konudaki düşüncemiz belli. Yabancı sınırı konusundaki gündemi gerçekçi bulmuyorum. Türkiye’deki takımların yüzde 100’e yakınında artık çok yabancı futbolcu var. Bu durum sadece bizde yok. Uluslararası mücadelelerde başarılı olabilmemiz için onlarla aynı koşullarda mücadele etmeleri lazım. Milli Takım’daki başarısızlığın sebebi yabancı sınırı değil. Bunun çözümü Almanya gibi altyapıya önem vermekten geçer. Geçmişte baktığımız zaman Milli Takım olarak düşük yabancı sayısıyla da başarısız olduğumuz dönemler var.”

08 Eylül 2017 Iasmin Latovlevici: Tudor ile görüşmem olmadı Galatasaray'ın yeni transferi Iasmin Latovlevici, transfer sürecinde Teknik Direktör Igor Tudor ile görüşmediğini belirterek, “Kendisi beni Karabükspor'dan tanıyordu” dedi. İlgili Haberi Oku

Asamoah transferleri hakkında da konuşan Dursun Özbek, “Asamoah konusunda, Juventus son anda bize göndermek istemedi. Ara transfer döneminde kendisiyle tekrar ilgileneceğiz. Takımımızı kurduk, bundan sonra hedefimiz şampiyon olmak. Artık transfer polemikleri oyuncularımıza zarar verir” dedi. Basın mensuplarının “Arda Turan’ın transferinden vazgeçilme sebebi, taraftar mıydı?” sorusunu ise Dursun Özbek “Futbolu yönetmek zor, kitleleri memnun etmelisiniz” şeklinde yanıtladı.

08 Eylül 2017 Galatasaray, Carrasso`nun maliyetini açıkladı Galatasaray'da 16 numaralı formayı giyecek olan Fransız eldiven Carrasso, sarı-kırmızılı takıma 1 yıllık imza attı. 35 yaşındaki oyuncu 600 bin Euro ücret alacak. İlgili Haberi Oku

Galatasaray taraftarlarına da seslenen Dursun Özbek “Yönetim olarak amacımız ilk olarak taraftar ve camianın sevdiği bir futbol ortaya koymaktı. Taraftarımızın bize verdiği destek çok önemli. Şu anda kombine sayılarımız ortada, bunun için de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

08 Eylül 2017 Denayer: Tudor karar verirse... Galatasaray'ın yeni transferi Jason Denayer, Teknik Direktör Igor Tudor'un sol bekte görev vermesi halinde oynayabileceğini fakat tercih etmediğini söyledi. İlgili Haberi Oku